Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » H 170-es vérnyomásnál nem...

H 170-es vérnyomásnál nem érzem, hogy rosszul vagyok, akkor, hogy figyeljek?

Figyelt kérdés

Ez újdonság...

Teljesen véletlen mértem, jó volt a műszer, két másik emberrel is beigazolódott.


2022. jan. 10. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit figyelj??

A vérnyomásod méréssel figyeld...

Amúgy ki kéne vizsgáltatnod magad, mert magas.

2022. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért szokták néma gyilkosnak nevezni a magasvérnyomást.Orvoshoz kell menni, és felügyelet mellett diéta,sport,vérnyomáscsökkentő gyógyszer segíthet.
2022. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a 200-at sem éreztem. Kicsit magasabb volt, aztán 150 felett elmentem dokihoz. Ott 200 volt, kaptam 24 órás mérésre órát, ez az első lépés. Kiderült, h átlag 160 a felső, 110 az alsó.

Vérvizsgálat, pisa vizsgálat, ultrahang, EKG, ezek kellenek mindenképp.

Majd az orvos kiértékeli, és ha értelmes, akkor vagy gyógyszer, vagy diéta. Nekem gyógyszer lett, de diéta 2. Napján még nem váltottam ki a gyógyszert, már 15-öt ment lejjebb.

Sokszor a hasi zsírlerakódás okozza az egészet, meg a túlzott cukorfogyasztás és/vagy szénhidrátfogyasztás.


Pl. Én sem vagyok dagatt, sportolok is, de ami van plusz az a hasamon. A doki szerint ez a fő ok.

2022. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosabban nekem gyógyszer lett, plusz azt mondta, ha leadom a hasam akkor vannesélyem a gyógyszart is letenni.
2022. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!