Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás közben mindig zsibbadtra...

Alvás közben mindig zsibbadtra fekszem vagy a kezem, vagy a lábam. Nem lesz ebből baj?

Figyelt kérdés
Mostanában szinte minden éjjel arra ébredek, hogy elzsibbad valamelyik végtagom. Volt már, hogy reggel szólt a kaputelefon, hirtelen kiugrottam az ágyból, és elestem.. Keletkezhet ettől vérrög, vagy ilyesmi?
2010. szept. 9. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is ez van, nemtudom várjuk együtt a választ :)
2010. szept. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem csak zsibbad, de nagyon fájni is szokott a könyököm, meg a térdem úgy elfekszem, hogy rendesen alig bírom arrébb tenni, mert annyira fáj egy ideig.
2010. szept. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
En is igy vagyok, es ugy felek, hogy egy reggel arra ebredek, hogy lerohad a fel karom, mert nem kapott eleg vert ejszaka! De elmondtam egy apolono ismerosomnek es azt mondta, hogy ebbol nem lehet baj.
2010. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Próbálj Béres B1 vitamint nyomni.

Bajod nem lesz tőle, de valamit talán segít.

2010. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van amikor úgy elalszom a karom hogy kajak nem érzem....szóval ahogy mozgatom az alkaromat egyátaán nem érzem....szerintem vicces érzés majd megkérdezem nővérem ő jobban ért az ilyenekhez
2010. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Makikaa válasza:

Hát nem vagyok egy biológus, sem hozzáértő szakember, viszont amit az iskolában tanultam, hogy: Ugye ha elzsibbad a kezedlábad, az azt jelenti, hogy a vér nem áramlik megfelelően az artériákban, a sejtek nem kapnak megfelelő oxigén ellátást. A sejtek ha huzamos ideig nem kapnak friss oxigént, elpusztulhatnak, embereknek akiknek amputálni kell a kezét, lábát(a láb gyakoribb) az többek között azért van, mert elhalt, nincs benne keringés, de ez cukorbetegség szövődményei miatt is amputálnak.

Nem kell megijedni!


Megoldás:


Úgy próbálj aludni, hogy légy hanyatt, és a két felkarod a fejed fölött legyen a párnán. Úgy, ahogy kiskorotokban anyukátok altatott a "ketrecben". :D Tudatosan próbáld meg nem magad alá tenni a kezed, amikor félalvásban vagy, amikor forgolódsz.

Egyébkén nekem is szokott ilyen lenni, igaz csak szökőévben 1x, max. 2x.:D

A béres gyógyszer megoldás is jó lehet, bár itt a fő probléma az, hogy alvás közben teljesen elzárod a vérkeringést.

2010. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ez engem is érdekel!

Mennyi ideig egészséges, hogy teljesen be van hajtva a karom/lábam?

2011. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Velem is ez van és már erősen elkezdtem gyanakodni hogy a rossz ágy és a túl sok éjszakázás az oka: sajnos a vizsgaidőszak mindig rászoktat arra hogy hajnal 4 ig fent legyek és elvileg azt mondják, hogy ilyenkor már nem nagyon van pihentető alvás. Na már most a hihetetlen elméletem az, hogy az éjszakázás miatt csomót forgolódom, emiatt hihetetlen béna pozícióban sikerül elaludnom. A kedvencem, amikor arra ébredek, hogy totál el van zsibbadva mint a két kézfejem, mert egyszerűen a csuklóm felé behajtva hagyom őket akaratlanul is. Vagy mint ahogy nektek is a karom, a vállam úgy elnyomom, hogy kész kínszenvedés felkelni vele-.-


Erre az egészre úgy jöttem rá, hogy például ha máshol alszom nincs zsibbadásom- ott nem éjszakázok mert többnyire vendégségben nem mindig szokott az ember:D Meg hát nincs internet sokszor, nincs ami ébren tartson. Remélem segíthettem közelebb kerülni a megoldásunkhoz. Én is igyekszem már majd korábban lefeküdni, mert ez már nem állapot:D

2012. júl. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előző válaszolóhoz. Az elmúlt héten nem volt olyan éjjel, hogy ne arra keltem volna, hogy a bal kezem és lábam úgy el van zsibbadva, hogy felkelni is alig bírtam..

Munka+iskola, általában hajnali 1 fele jutok ágyba, de gyakorlatilag nem is lefekszem, hanem elájulok. Én ennek tulajdonítom a dolgot. Annyira mélyen alszom, hogy nem is forgolódok, és emiatt zsibbadok el. Elég ijesztő tud lenni, van, hogy percekig nem érzem a végtagjaimat, hiába szálltam már le róluk. Próbálj meg előbb lefeküdni, én is eképpen fogok tenni.


Egyébként vérrög, ilyesmi ettől nem lesz, ne aggódj. Ami esetleg felléphet mellékhatásként az enyhe érzéketlenség a zsibbadt végtagon, esetleg izületi fájdalmak, melyek maguktól megszűnnek pár nap után.

2014. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!