Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudok aludni. Mit tehetnék...

Nem tudok aludni. Mit tehetnék? Már megőrülök.

Figyelt kérdés

Borzasztó fáradt vagyok, de egyszerűen nem tudok aludni. Egész éjszaka csak forgolódok, van hogy egy órát sem tudok aludni. Ha esetleg sikerül is elaludni, egy-két óra múlva felkelek.

Már az alváshiánytól egész nap fáj a fejem, nem tudok koncentrálni, meg igazából semmit nem tudok normálisan csinálni.

Egy hete kezdődött el, a mai volt a 7. éjszaka, hogy alig aludtam.

Nemrég voltam covidos, akár ezzel is lehet összefüggésben.

Milyen tippeket tudnátok ajánlani elalvásra? Esetleg valami enyhébb altatót tudtok ajánlani, ami tényleg hatásos?



2022. jan. 17. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

"Igazi" altatót csak receptre kapsz, a háziorvos felírhatja. Zolsana (Stilnox, Sanval, stb. néven) elég megbízható, de vigyázz, hogy ne szokj rá!

Ha stresszes, esetleg depressziós is vagy, megpróbálhatod a Nervenpfelege gyógynövényes tablettát.

2022. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Covid hatás. Tapasztalat. Mi 1 hétig nem aludtunk, konkrétan eldőltem állva... A vírus hatása.

Fordulj a háziorvosodhoz, mert ez is komoly dolog

2022. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Citromfű-tea kúra, vagy hasonló gyógynövényes módszerek. Nekem egyszer gyógyszer okozta álmatlanságon a BEMER terápia segített.
2022. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia

Én október végén voltam covidos.

És januárba kezdődött az alvás probléma...minden eredményem jó nincs szervi probléma...

Az orvosom azt mondta poszt Covid hatása..

2022. jan. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Melatonin recept nélkül kapható (pl. Pharma Nord-os) elalvást segíti, bevétel után nem szabad szemednek fényt adni. Z-szerek az altatók azon csoportja, melyek nem addiktívak, nem lehet hozzájuk szokni, de hatóidejük kb. 4h, elalvást segíti(viszont tesztnek jó, ha felébredsz akkor biológiai ok általában, nem lelki). Házi orvos Frontint/Xanax/Alprazolam(ugyanaz) írhat fel(ez nyugtató, izomlazító). 30 szemes 0,25mg-ost, valószínű 0,75 segít(40 perc után 8h át). (Rá lehet szokni, így átmeneti lehetőség 10 napra) Más benzoid, pl. Gerodorm kifejezezetten altató és kifejezetten max. egy levéllel lehet 10 napig rizikó nélkül. Ha nem oldódik meg, ki kell vizsgáltatni az okát.
2022. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Pontosan így vagyok én is, már lassan egy hónapja, és nekem is a covid után alakult ki. Azóta már hatalmas szorongás jön rám, ha az alvásra gondolok, így ez is nehezíti.

Ha gondolod írj rám, hátha könnyebb úgy túljutni ezen, hogy tudod hogy nem vagy egyedül vele :D

18/L

2022. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!