Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van néhány kellemetlen tünetem...

ISW kérdése:

Van néhány kellemetlen tünetem, mit gondoltok, szorongás lehet?

Figyelt kérdés

A leggyakoribb tünetek: véletlenszerű, naponta többször előforduló gyengeség (általános, újabban a kezeimből elmegy az erő), álmosság (ásítással járó, szinte extrém), és émelygés


A leggyakoribb tüneteket egyre gyakrabban kísérő tünetek: szívdobogás érzés, nehézlégzés, hőemelkedés, magas fokú ingerlékenység


A leggyakoribb tünetek több, mint fél éve jelen vannak, a kísérő tünetek pedig pár hónapja, amelyek mára mindennapossá váltak. Ha jelentkeznek, nem tudok koncentrálni a teendőimre, az esetek többségében le kell dőlnöm egy bizonyos időre. A fizikai terhelés (gondolok itt például egy sétára) hatványozottan előidézi az említett tüneteket, mintha a létező összes nyomelemet kiszívnák belőlem, ehhez gyakran társul nagy fokú ingerlékenység.



Voltam vérvizsgálaton, mindent rendben találtak, nincs vashiány, nincs kálcium hiány, nincs magnézium hiány, nem vagyok cukorbeteg az adatok szerint



Egyéb, talán releváns tünetek:


- izomrángás (mint amelyek magnézium hiány esetén fordulnak elő)


- emésztési zavarok: a megevett étel 50-60%-a egy idő után vissza kívánkozik (sűrű böfögés kényszer, ami által jön vissza a kaja), mintha nem tudná mit kezdeni vele a gyomrom



Mit gondoltok? Hová érdemes még elmennem, mit érdemes kivizsgáltatnom?



2022. febr. 5. 16:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem hiszem
7 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szorongás, nem értem, mit akarsz még vizsgáltatni ahelyett, hogy pszichológushoz mennél.
2022. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mitől félsz? Mit nem akarsz (csinálni)?

Mitől éreznéd boldognak, elégedettnek magad? Igazából mit szerenél csinálni vagy elérni?

2022. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nehezen bírkózom meg a kihívásokkal, önmagamon nem teljesen érzem, viszont a tudatalattimnak erről más a véleménye. Egyszerűen omlok össze.


Nem újkeletű dolog ez nálam, már több, mint két éve jelentkeztek a tünetek, viszont azóta erősödtek, és váltak kellemetlenné, amióta végeztem az egyetemmel. Tavaly május óta nem sikerült munkahelyet találnom, ez felerősítette a tüneteket. Egészségügyileg már annyira tropa lettem, hogy egy ideje már nem is keresek melót.

2022. febr. 10. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor rendkívül sürgős egy klinikai szakpszichológus, mert így nem maradhat! Miből élsz?
2022. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akármilyen elfogadható munka jó egy ideig, aztán majd találsz másikat.

Csak olyat vállalnék a helyedben, ami kellemes és könnyen megy.

2022. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A 4-esnek válaszolva: Nincs saját keresetem, a szüleimmel élek, ezért a mindannapi megélhetés (lakhatás, étel stb.) az biztosítva van.


Az 5-ösnek válaszolva: Közgazdaságtant végeztem, azonban nagyon kevés a lehetőség errefele. Több irányban próbáltam elmozdulni (például marketing), azonban vagy nyelvi (nem tudok elég jól románul ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni mondjuk a közszférában (Erdélyben élek)), vagy pedig a tapasztalat hiányából adódó nehézségek miatt nem sikerül munkát találnom.


Tisztában vagyok vele, hogy nehéz, nem csak én vagyok ebben a helyzetben, arra viszont nem számítottam, hogy idáig fajul a dolog, hiszen annyira instabil az állapotom, hogy nem vagyok biztos benne, hogy bármilyen melót megbírnék.


Nemrég kezdtem átképezni magam, webfejlesztést tanulok, azonban nagyon lassan haladok, mert nem tudok koncentrálni megfelelően.

2022. febr. 12. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát azért kell pszichológushoz menni! A román nyelvtudásod meg nem hiszem, hogy annyira elégtelen lenne, hogy akadályozná a munkavégzésedet. Inkább ürügynek tűnik.
2022. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erdélyben is meg lehet tanulni románul. Ha egy egyetemet el tudtál végezni, hamar meglesz.

Keresett a szakmád, az átképzés most csak időhúzás lenne, hogyha a napi betevőd és az önbecsülésed múlik rajta.

Ragadj meg bármilyen munkalehetőséget, akár rész munkaidőset is. Most tudod a legtobbet, aztán már nehezebb lesz bekapcsolódni.

2022. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!