Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fázom ennyire?

Miért fázom ennyire?

Figyelt kérdés
Egészséges(?) 44 éves nő vagyok. A problémám, hogy folyton fázom, de nagyon. A lakásban 22,5 fok van, én felöltözve(zokni, hosszú nadrág, póló, polár pulcsi) majd meg fagyok, jéghideg a kezem is lábam is. +köntöst szoktam felvenni, úgy már tűrhető. Kint még rosszabb, egyszerűen nem tudok úgy beöltözni, hogy ne fázzak. Nem új keletű a problémám, de évről évre rosszabb. Van ötletetek mitől lehet ez?
2022. febr. 8. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is pont egy probléma felgöngyölítésében vagyok, nálam pajzsmirigy probléma gyanúja merült fel. Azt hiszem az alulműködésnek tünete lehet. Olvass utána, nem akarok butaságot mondani. :)
2022. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van vérkeringésproblémád? Sportolsz? Pajzsmirigyet nézetted már? (Pajzsmirigy alultermelés igen gyakori velejárója a fázás, és sajnos kb minden második nőt érint valami pajzsmirigy probléma.)
2022. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig fázom. Pajzsmirigybetegségem van. Esetleg nézess egy TSH-t!
2022. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom vizsgáltasd ki magad mielőtt bárminek is utánaolvasnál és elkezdenél ezen stresszelni. Lehet pajzsmirigy, lehet keringési probléma, az is lehet hogy vitaminhiányod van vagy bizonyos tápanyagból nem kap eleget a szervezeted. Egy alapos kivizsgálás kell mert ez biztos nem normális hogy 22-23 fokba alaposan felöltözve is fázol. A hideg kéz inkább vérkeringési problémára utal.
2022. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Sajnos a háziorvosomnak nekem kell megmondanom merre küldjön, mert magától semmit sem kezd velem. Ezért próbálom kideríteni merre induljak, milyen vizsgálatokra lehet szükség.

2022. febr. 8. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
A rossz vérkeringés és a pajzsmirigy alul működés az lehet ok. A kellő mennyiségű és tényleg nyugtató alvás megvan, illetve munkahelyen nem vagy túl hideg helyen?.
2022. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Alvás nem az igazi, 4 éves a kisfiam, sokat kel még mindig éjjel.

Munka:házigondozó vagyok ami azt jelenti, hogy napi 7 idős embert látogatok. Be a melege-ki a hidegbe és újra és újra.

2022. febr. 10. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!