Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholista vagyok/voltam,...

Alkoholista vagyok/voltam, hogy tereljem a figyelmem el?

Figyelt kérdés
Több év után végre elhatároztam, hogy leteszem a piát. Bár az elhatározásom erős, de nem tudom hogy foglaljam el magam a hétköznapokban, egyszerűen semmihez nincs kedvem, csak inni(amit nem fogok). Mi javíthatna az életkedvemen így "józanul" ? Hogy találjak vissza a józan élethez? Valaha igazán jól fogom érezni magam pia nélkül?

2022. márc. 1. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Vannak barátaid? Velük kéne lenned, keresni egy hobbit és munkát ha nincs. Vagy keress olyat aki hasonló cipőben jár mint te.
2022. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld olyan dologgal elterelni a figyelmedet amit szeretsz csinálni vagy valami hasznos dologgal. Az nagyon nagy dolog, hogy elhatároztad a leszokást, talán ez a legnehezebb. Légy büszke magadra! Csak így tovább. Keress egy csoportot ahol hasonló cipőben jártok és meg tudjátok osztani egymással az érzéseiteket.
2022. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Egyelőre még csak 1 napon vagyok túl (tudom, nevetséges, de már ez is büszkeséggel tölt el, hisz legalább 2 éve nem volt ilyen napom, hogy semmit nem ittam). Az a tervem, hogy elkezdek edzeni, futni, mozogni. De egyelőre még nem tudom, hogy fogom rávenni magam. Sokat gondolok a piára sajnos.. Ilyen csoportot hol tudok találni, ami anonim?
2022. márc. 2. 08:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én harmadik hétnél tartok, nekem 5 év alatt kb összesen 4 hónap volt, mikor nem ittam, szóval kitartást neked!

2022. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azta, ügyes vagy, a nehezén akkor túl vagy! Hogy bírtad az első pár napot? Hétvégén sem ittál egy kicsit sem? Vagy azért alkalmakkor megszeged?
2022. márc. 2. 13:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itthon vagyok a szülői házban, mivel eltörött a lábam és itthon nem tehetem meg azokat, amiket külön élve megtehettem, szóval most próbálom kihozni a maximumot ebből az időszakból, tiszta maradni majd ezután is.

Hetedik napon volt a legnehezebb, aztán megint pár nap múlva, de szerencsére ahol van pia oda a gipszelt láb miatt nem tudok lépcsőzni, így esély sincs arra, hogy kézbe vegyem és elkezdjék inni. Most már azt mondom, hogy napról napra jobb. Szóval nekem el kellett törnie ehhez a lábamnak, én így gondolom, remélem te máshogy is rá fogsz jönni, hogy a szeszkó nem épp a legjobb barátja az embernek. Sok sikert! Egyébként 26/N

2022. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huhh, nem lehetett könnyű ez az időszak.. És most már teljesen megszoktad? Tudod ugyanúgy élvezni az életet mint azelőtt? Ha felépülsz, akkor egyáltalán nem fogsz inni, vagy néha azért megengeded magadnak? Gratulálok egyébként.. Bár az sajnálatos hogy a törött láb vezetett ehhez, de ha folytatod azt az életet, ki tudja milyen egészségügyi problémákkal néztél volna szembe később, szóval összességében jól jártál ha úgy vesszük. Nekem ez a 3. napom, egyelőre otthon csak tengek-lengek, várom az estét hogy aludhassak, nem nagyon találom még a helyem így... És furcsa egybeesés, mert én meg 2 hét híján 27/N.
2022. márc. 3. 08:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A facebookon biztosan vannak ilyen segítő csoportok. Akár egy álprofillal is be tudsz lépni. Nekem más eü. probléma miatt sokat segített egy ilyen csoport. Megnyugtató volt, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.
2022. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés kérdező.

Azóta mi újság?


Az a legnehezebb pont amit kérdeztél.

Meló után hazamész....és nem tudsz mit kezdeni magaddal.

Én ezert rugtam inkább be.

A magány és unalom miatt.


Azóta edzem, száz féle kaját tanultam meg főzni és eltünt az életemből a másnapos felvagom az erem depresszió.


Bennem a gyerekem elvesztése indította el a piálast mikor lelépett vele az exem.

Nem tudtam elviselni és feldolgozni hogy nincs itt velem. Nem tudom oviba vinni, nem megyek érte, nem megyünk minden nap kutyát sétáltatni majd jatszózni.

Több év pereskedés után most már minden 2. Heten velem van.

Így csak 1 hetet kell kibírnom nélküle.


Ilyen heteken ha nem edzem akkor túlórázok, direkt hosszabb úton megyek haza, hogy mire hazaérek annyi időm marad hogy fűrdés alvás.

Vegetációs 1 hét majd 1 hét normál élet.

2023. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!