Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholista a párom, aki...

Alkoholista a párom, aki ilyen helyzetben él, az hogyan tolerálja? Meddig lehet így élni?

Figyelt kérdés
A párom alkoholista,amit be is vall,és tudja is,beszélünk róla.Viszont nem tud leállni. Nem agresszív,de napi 8 sör és egy kis pálinka ( 3 naponta) Dolgozik,figyel rám,ránk- mert van saját gyermekem- csak oldódik és nem veszekszik az alkohol hatására.Nem jár el,itthon issza meg.De látom,az az első fontos dolog az életében...42 éves.Gyakorlatilag 20 éve iszik én,1 éve vagyok vele.
2019. okt. 27. 12:26
 1/7 szántóvető ***** válasza:
addig amíg el nem issza a máját.ez szervezettől függ,kb 10-15-20 év.
2019. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleve nem kezdtem volna egy alkoholistával, főleg ha gyerekem is van. Milyen példát lát maga előtt?
2019. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed. Akarod- e, hogy a gyerkőcöd ebben nőjjön fel, ezt lássa.
2019. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,ebben egyetértek.De már benne vagyok...nem tudok még kiszállni...és a gyerek is szereti. Nehéz helyzetben vagyok.
2019. okt. 27. 12:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom,a választ hogy mit kell tenni,elküldeni és befejezni vele a kapcsolatot...viszont minden más ami nekem fontos azt megkapom tőle...ez a legnagyobb baj.
2019. okt. 27. 12:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Életmód változtatás segítene.

Ha ő ezt tudja és belátja egy nagyon jó pont. Itt már csak rajta áll, hogy akár e változtatni. Nyilván nem jó a gyereknek sem ha ezt látja. Gyengédséét mutatja ki ezzel.a gyerek neveléshez pedig fontos hogy mindkét szülő erősséget és kitartást mutasson, a gyermek önbizalom és nyugalomi érzéséhez. Beszélgess el vele erről a dologról,mond meg neki, hogy semmi bajod nincs vele csak ez, és hogy szereted és ez nem hiányzik egyikotoknek sem.

2019. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem apám alkoholista volt, emiatt vált el tőle anya. 43 évesen halt meg az ital miatt apa. A mája felmondta a szolgálatot. Először csak iszogatott, aztán eljárt meginni, a végén már verekedett is otthon. Ha azt szeretnéd, hogy ne egy lelkisérült gyermeked legyen, akkor kilépsz a kapcsolatból! Tudom nem egyszerű... De melyik férfi ér többet egy gyermeknél??!! Később hidd el, bánni fogod! Állítsd válaszút elé. Vagy Ti, vagy az alkohol. Nyilván, ha olyan fontosak lennétek számára, akkor nem nyúlna az italhoz. Viszont ezt még megpróbálhatod!

32 éves vagyok és a mai napig emlékszem, hogy mit művelt, hiába kicsi voltam. És nagyon sokszor bosszús vagyok anyára, hogy egyáltalán miért maradt vele 1 percig is, miután elkezdett inni apa. Mivel nekem örökre nyomot hagyott az életembe. :(

2019. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!