Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hülyének nézne az orvos, ha...

Hülyének nézne az orvos, ha ezt mondanám?

Figyelt kérdés
Ha vérnyomáscsökkentőt kell szednem, olyat adjon, ami forgalomban volt 1989-ben, mert akkoriban megbecsülték az emberi életet.

2022. márc. 2. 13:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat, félreértettem. Viszont akkor nem értem a problémát, mert angiotenzin receptor gátlót senkinek sem írnak fel elsőre, ACE-gátlókat (enzimgátlót) szoktak. Úgyhogy pont azt fogsz kapni, amit szeretnél.
2022. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én háziorvos vagyok. Elsőként perindoprilt szoktam írni a betegeimnek, mert nagyon jól lehet kombinálni. Viszont téged ez után a megjegyzésed után kérnélek meg kapásból, hogy keress másik háziorvost. Azt írom fel ami szerintem legjobb a betegnek, az a megjegyzés, hogy én vagy a kollégáim nem tisztelnénk az életet rendkívül sértő.


Ó és a terápia megválasztása az orvos JOGA! Én a helyedben egyébként megkérném szépen, normális hangnemben az orvosomat, hogy inkább ACE gátlót írjon ne pedig ARBt mert utóbbiról sok rosszat hallottam. De ezzel az agresszív, tiszteletlen stílussal nem sokra fogsz menni amit itt képviselsz.

2022. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Egyébként sokan írnak elsőre ARBt. Sőt sok cikk inkább azt hozza ki jobban, mert kevesebb a mellékhatása, nem okoz köhögést stb. A személyes tapasztalatom az, hogy kevésbé hatásosak és nehezebben kombinálhatók, ezért nem írom őket elsőnek, de a kérdező stílusa akkor is bicskanyitogató...
2022. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Kedves Doktornő, semmi szükség arra, hogy a kérdést személyesnek vegye.

Vannak elhivatott, jó orvosok, szerencsére sokan. De vannak nagyon gonoszak is. Mit gondol az üzemorvosin állva EKG-ztatásról? A nyugalmi EKG nem állva készül. A munka elvesztése családokat tehet tönkre. Nem mostanában volt, a rendszerváltás után nem sokkal.

Nekem annyi szerencsém van, hogy én értelmiségi pályára lépek, ráadásul eszméletlen nagy hiány van. Simán elhajtok bárkit, aki vérnyomást akar nekem mérni, hiszen nem töltök be veszélyes munkakört.

2022. márc. 6. 12:37
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Doktor úr vagyok.


Nem hiszem, hogy bármi relevanciája lenne bő 30 éves esetnek, de EKG fekve készül kivéve a terhelésest. Egy esetleges haláleset szintén családokat tehet tönkre.


Elhajthat bárkit, de én például ilyen esetben olyan alkalmatlant adok pl. jogosítványnál mint a ház. Akinek van egy 180-as vérnyomása az egyébként egy irodai munkára is teljesen alkalmatlan.

2022. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Mit tesz mondjuk a fehérköpeny-hipertóniásokkal? Begyógyszerezi őket?

"Akinek van egy 180-as vérnyomása az egyébként egy irodai munkára is teljesen alkalmatlan." Miért?

2022. márc. 6. 16:48
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Feltalálták már kb. 30 éve a 24 órás vérnyomásmérést is.


Mert a 180-as vérnyomás önmagában életveszélyes állapot. Egyetlen munkáltatónak sem hiányzik, hogy a munkahelyen patkoljon el az alkalmazott.

2022. márc. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Hát... nem lesz más, aki elvégezze a munkát:) vagy mindenütt megszüntetik a fizikaórákat
2022. márc. 7. 09:01
 19/27 anonim ***** válasza:
Megsúgom egy gimis fizikát BÁRKI le tud adni. Én is.
2022. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy ismered a módszertanát, és BÁRKI meg is érti? Tudod, különbség van a "megtanít" és a "lead" között. Végzettség kell, szval hiány van, térden csúszva keresnek fizikatanárt

Érettségiztess emelt szinten, oda már rendesen matek kell, a bio.stat. nem elég:)

2022. márc. 7. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!