Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatérő íngüvelygyulladás,...

Visszatérő íngüvelygyulladás, nem fog hülyének nézni az orvos?

Figyelt kérdés
Két hétre volt gipszben a kezem, vártam még egy hetet utána mielőtt munkába álltam és mégis kiújult. Megmondta a doki, hogy ha nem váltok munkahelyet újra és újra előjön és most elő is jött de sajnos nem tudok munkahelyet váltani egyik hétről a másikra
2017. jan. 30. 09:45
 1/4 TR75 ***** válasza:

Miért nézne hülyének? Nyilván egy ismétlődő kézmozdulat(sor)ról van szó, ami előidézi. Ilyenkor a változtatást javasolják.

Azt nem írod, melyik ízület érintett, mindenesetre érdemes szétnézni a speciális bandázsok környékén; igaz, nem a legolcsóbbak, de megéri őket használni. Nekem a teniszkönyök nevű kellemetlenség múlt el vele. Tehermentesítette a pánt a problémás inakat, és azóta sem jött elő újra a probléma. Orvoshoz nem is mentem el vele. Az ízületek bizonyos idő alatt alkalmazkodhatnak egy mozdulatsorhoz, a probléma inkább a túlerőltetéssel van, vagy azzal, ha hirtelen megváltozik egy adott mozdulatsor elvégzésének a módja, vagy van valami egyéb dolog (például sérülés - nekem a egy rándulás következtében változott anno egy-egy mozdulatom a munkahelyemen, emiatt volt a csuklómon ínhüvelygyulladás).

A doki javasolhat szteroid injekciót is, volt munkatársamat ezzel kezelték, azt mondta, nagyjából fél évre rendbe tette, de aztán újra kellett injekciózni.

A nem múló, vagy sokszor kiújuló ínhüvelygyulladást műteni is lehet, de akkor az biztos, hogy már nem lesz a régi.

Sokan ajánlják a masszírozást (bár erről én nem tudok semmit sem mondani, de nekem annyira fájt a gyulladás, hogy csillagokat láttam, ha véletlenül hozzáértem, szóval pont a masszírozás nem hiányzott volna).

2017. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jobb kézfejem és a csuklóm a problémás, és nem olyan a munkám amit egy kézzel vagy rögzített csuklóval lehetne csinálni sajnos
2017. jan. 30. 10:07
 3/4 TR75 ***** válasza:

Ha nem jöhet szóba pánt vagy bandázs, akkor marad a rögzítés ~2 hétre, ha ez sem segít, akkor injekció (ideiglenes, de hatékonyan megszüntetheti a problémát), vagy műtét. Ha műtét, akkor sajnos a kezed nem lesz a régi. Nem fognak persze leszázalékolni vele, és a hétköznapi életben nem lehet majd észrevenni, de terhelésre problémák lehetnek.

Ezeket nem tudod használni?

[link]


[link]


Amikor a csuklómmal volt gond, nálam is a rögzítés volt a megoldás (első esetben gipsz, másodikban valami műanyag sín), mert a pántot nem tudtam volna tisztán tartani, a sima csuklópánt (tehát ami csak a csuklómat fogja) viselése meg nagyon fájt (pont ott nyomta a csuklómat, ahol nem kellett volna).

Esetleg megpróbálhatsz egy TENS készüléket, anno a második esetben nekem használt.

2017. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma pont olyanban fogok dolgozni aztán majd kiderül
2017. jan. 30. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!