Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja ezeket a tüneteket?

Mi okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Már hetek óta tart nálam egy felső légúti fertőzés, nem állandó jelleggel, van hogy felerősödnek a tünetek, van hogy szinte teljesen elmúlnak. (Teljesen tipikus dolgokról van szó, orrfolyás, orrdugulás, köhögés, torokfájás.)

Viszont van néhány tünet, amik szinte mindig jelen vannak és sehogy sem akarnak múlni, az egyik a hangommal kapcsolatos. Sokat kell beszélnem munka miatt napközben, és az utóbbi hetekben szinte mindennapos volt hogy elment a hangom/berekedtem közben (a torkom egyáltalán nem fáj ilyenkor), ami mostanra már talán javulni látszik, de még mindig elég gyakran elő szokott fordulni.

Ami ennél is zavaróbb, hogy úgy érzem nincs ég levegő a tüdőmben, néha szorít is kicsit a mellkasom. Ezt van hogy nyugalomban is érzem, de amikor igazán elő szokott jönni, az egyrészt terhelés, másrészt beszéd közben gyakrabban meg kell állnom szünetet tartani vagy levegőt venni, és 20-30 perc folyamatos beszéd annyira le tud fárasztani, hogy utána kicsit pihennem kell, van hogy felszínesebbé, kapkodóbbá válik tőle a légzésem. Emiatt a beszédem is megváltozott, észrevettem hogy hosszabb mondatok végére teljesen elhalkul a hangom ahogy elfogy a levegőm, és úgy érzem nagy erőltetetté vált a hangom, néha olyan mintha próbálnám kipréselni magamból a szavakat.

A covidot elkaptam pár hete, de csak a szokásos enyhe megfázásos tüneteket produkáltam, nem mondanám hogy különösebben megviselt, ezek az említett tünetek már a gyógyulás után jelentkeztek.

Lehetséges, hogy ez valamilyen covid utóhatás? Másra nem igazán tudok gondolni, soha nem volt gond a tüdőmmel és dohányos sem vagyok.



2022. márc. 3. 18:43
 1/2 nemjuteszembesemmi49 válasza:
50%
Szerintem ez egy Covid-utóhatás, nekem is volt Covidom, annak már bőven egy hónapja, mégis még mindig elő-elő jön a köhögés. Ezt mondják is, hogy hónapokig előjönnek a tünetek.
2022. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet tényleg az lesz, csak furcsa hogy az utóhatása jobban megvisel mint amikor még akut állapotban voltam.😃
2022. márc. 4. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!