Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez betegség lehet?

Ez betegség lehet?

Figyelt kérdés

Ma mértem vérnyomást, mert úgy éreztem szédülök kicsit.


Kétszer mértem.


Első: Sys: 109

Dia: 51

Pul: 47


Második: Sys: 119

Dia: 58

Pul: 55


Nekem mindig 47-58 között mozog a pulzusom nyugalmi állapotban. Ez problémát jelent?


Aktívan sportolok, de sajnos szívpánikban szenvedek. Háromszor voltam teljes kardiológiai kivizsgáláson, a legutóbbi Januárban volt. Semmilyen problémát nem találtak.

Most aggódom nagyon ezek miatt az értékek miatt.

Lehet bármi bajom?



2022. márc. 15. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul mérsz, ez a vérnyomás alacsony.
2022. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most mértem harmadjára.


Sys: 106

Dia: 57

Puls: 54

2022. márc. 15. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Sportolóknál alacsonyabb a pulzus, persze a vérnyomásod is alacsony, attól szédülsz, igyál több vizet és majd beszélj a háziorvosoddal. Persze az alacsony vérnyomás még mindig jobb, mint a magas.
2022. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. A vércsoportokat is nehezen vette be az akkori orvostudomány. A vérnyomáscsoportok létezésének felismerése még várat magára. Van akinek nem mehet 110 fölé a felső érték, van akinek ez 120. Egy sürgősségin az ő 160-as felső értékük már a vég kezdete.

Egy taxis sürgősségi + két mentőhívás után jutottak oda, hogy nekem 110 plusz-mínusz tíz az üzemszerű vérnyomás felső értékem. 7 éve élek nyugodtan az eredetileg megállapított gyógyszermennyiséggel :) Üdv!

2022. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!