Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindentől független, random...

Mindentől független, random szédülést mi okozhat?

Figyelt kérdés
Teljesen független az alvás mennyiségétől, folyadék fogyasztástól, étkezéstől,aktuális fizikai aktivitástól,mindentől. Nagyjából havonta 1x fordul elő teljesen random. Volt hogy öltözés közben,vagy az ágyon ülve régóta,munka közben(fodrász), ebéd készítés közben,tv-zés közben jött elő. 10 másodperctől kb 1 percig tart. Általában ha leülök vagy lefekszek és vizet kortyolok azonnal elmúlik. Csukott szemmel kicsit jobb,úgy mintha negyedére csökkenne a szédülés.Nem forgó jellegű inkább mintha balra húznék olyankor,de nehéz eljutnom ilyenkor az ülő alkalmatosságig (segítséggel vagy támaszkodva/kapaszkodva).Nem érzek közben semmi egyebet,maximum átfutó hideget vagy meleget a fejemben/testemben,de annyira megijedek hogy nincs időm megfigyelni pontosan. Majd ahogy jött úgy múlik általában. Marad az ijedtség utána,szapora pulzussal(amennyire érzem). Elmennék orvoshoz,de mivel ennyire random nem tudom ki tudnák-e vizsgálni,nem néznének-e hülyének. Valakinek hasonló? Előre is köszönöm a normális válaszokat.

2022. márc. 26. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

BPPV lehet, esetleg vérnyomás probléma.


Monitorozd egy pár napig a vérnyomásod (alacsony-magas, vannak-e kiugrások, ha vannak akkor terhelésre vagy sem stb). Ha ez megvolt, akkor pedig fül-orr-gégészet (a füledben lévő kristályok miatt).


Ha pedig ezek rendben vannak, akkor szorongás lehet még az okozója.


A szédülés alapjában véve egy ijesztő de ártalmatlan tünet. Tünet, tehát az okát kell megkeresni.


Ha jó háziorvosod van akkor úgyis ezt fogja ajánlani és beutalni, ha nem jó akkor beutal neurológiára, ott az első kérdés az lesz hogy vérnyomásod milyen meg látott-e fül-orr-gégész... Ha nem kíséri erős fejfájás ezért biztosan nem fog MRI-re küldeni, elküld majd oda amit írtam. Tudom, mert nekem is volt ilyen, végigjártam ezt az utat régen (nekem szorongás okozta).

2022. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a legegyszerűbb megközelítés az otthoni vérnyomás mérés. Ha ez normál értékeket mutat, akkor egy laborvizsgálat ill EKG többet is tud mutatni.
2022. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Vashiány akár
2022. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Csak, saját tapasztalatot tudok írni. Random erős szédülés szokott fellépni nálam. Elmentem neurológushoz. Mindent rendben talált. Stresszes munkahelyen dolgoztam akkoriban. Pánikrohamot állapított meg. Nem halálos viszont, nagyon félelmetes érzés.
2022. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remek. Akkor ez is pánik. 15 éve élek vele együtt. Nem gondoltam hogy ez is az lehet,mert semmi az eddigiekhez hasonló nincs benne... A lényeg hogy semmi ijesztőt nem soroltatok föl. Vérnyomásom szoktam mérni,a pulzusom szokott néha 90-100 között lenni,de amúgy oké. Nagyon köszönöm mindenkinek! Dokihoz azért majd elmegyek
2022. márc. 26. 23:18
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
#5. Azért mertem ezt írni, mert 20 éve pánikbeteg vagyok. Már, szinte minden tünetét átéltem. Gyógyszert kell szednem. Mindemellett dolgozok, tanulok. Sőt, senki nem mondaná meg, aki nem ismer, hogy ilyen problémával küzdök. Igen, az orvos felmérésére nagyon ajánlott.
2022. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Ugyan ezzel küzdök nap mint nap, csak én nekem a szédülés odáig fajul hogy simán el ájulok. Néha az orrom vére is elindul. Megyek belgyógyászatra, ha ott se találnak semmit, akkor vagy pánik vagy pedig kimerültség.

2022. márc. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es te mindenképp menj dokihoz!

Úgy amúgy rólam sem mondja meg senki kb. De pont a héten volt az első alkalmam a kineziológusnál,jobban is érzem magam kicsit úgy összességében,de tegnap volt ez a szédelgés és kissé elkapott a frász hogy mi ez. Köszi mindenkinek!

2022. márc. 27. 08:48
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok voltam már, de nem mindent rendben találtak.

Pedig szerintem nem normális hogy egyszer 105/60 pulzus 50, egyszer meg 140/75 pulzus 85.

De ők az orvosok ők tudják. Konkrétan már azt is megkaptam hogy bekepzelem.

2022. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!