Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet az alábbi pozitív...

Lehet az alábbi pozitív változásoknak a pulzusszám csökkentése az oka?

Figyelt kérdés

Jó pár napja (közel egy hete kb.) szedem a Nebilet gyógyszert.

Előtte EKG-n és 48 órás mérés során is bebizonyosodott, hogy nyugalmi állapotban is magas a pulzusom alapból és van, amikor még onnan emelkedik (kiugrik) tovább.


Ezért kb. egy hete kell szednem az említett gyógyszert állandó jelleggel és később kell visszamennem kontrollra is.


Mostanra ezt tapasztaltam:


1. A korábbi füldugulás érzetem megszűnt.

Azelőtt a fülészeten is voltam, kimosták a fülemet, stb. akkor is tiszta volt, de a dugulás érzet és a tompább hallás nem enyhült, gyulladva sem volt. A gyógyszer szedése óta pedig már mondhatom, hogy elmúlt ez az érzet és rendesen hallok vele.


2. A gyógyszer szedése előtt mindig "pörögtem", "felpörögtem" akaratlanul és úgy végeztem minden teendőmet, majd kifáradtam már jóval a nap vége előtt.

Mióta a gyógyszert szedem, ahhoz képest nyugodtabb vagyok belül is és jó értelemben véve "lassítottam" a tempómon, nem akarattal, hanem ezt csak észrevettem, vagyis nem pörgök fel és így nem is merülök ki olyan szinten, mint a gyógyszer előtt.


3. A gyógyszer szedése előtt hamar elfáradtam, kimerültem "túlpörgetve" magam, amit előző pontban írtam is. A gyógyszer szedése óta pedig nincs az az ok nélkülinek gondolt hamar bekövetkező kimerüléses kifáradás, csak olyan normális fáradtság van, aminek tudom is az okát és az rendben is van.


Ezek a pozitív változások lehetnek a pulzusszám csökkentésének a pozitív következményei?

1. füldugulás érzetének megszűnése

2. lassítás (nem pörgök)

3. pihentebb vagyok (nem merülök ki)


Az elmúlt időszakban semmilyen más behatás nem ért a gyógyszeren kívül.



2022. márc. 27. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is azt kaptam. Csak akkor veszem be ha érzem hogy probléma van a pulzusommal.
2022. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én sem akartam állandóra szedni.

De az orvos (kardiológus) azt mondta, hogy ez nem az a fajta gyógyszer, amit "össze-vissza" szabad szedni, hanem rendszeresen kell, amíg szükség van rá.

2022. márc. 27. 19:53
 3/3 egylány20001113 válasza:
100%
szerintem jobb ha mindenki az orvosra hallgat hisz igaza van ezek nem olyan gyogyszerek amit egyszer lehet szedni egyszer nem. ees igen ez nagy valoszinuseggel a gyogyszer hatasa/i .. de ennek csak orulni lehet. es gondolom azert is kaptad ezt a gyogyszert h ezeket a panaszaidat is megszuntesse. :)
2022. ápr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!