Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás vagy esetleg más? ...

Szorongás vagy esetleg más? 27/F

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nyáron július óta elkezdtem kicsit szorongani vagy nem tudom. Egyszer csak elkezdtem aggódni, hogy valami van a szívemmel, de nem éreztem erős fájdalmat vagy ilyesmi csak az aggódás. Aztán mivel ideges típus vagyok ilyenkor nem tudok jó étvággyal enni sem. Egyedüli panaszom, hogy néha a jobb oldalamat érzem egy kicsit egy ilyen feszülést talán nem erős fájdalmat. És azóta így jobban figyelem magamat a testemen minden jelet.


Voltam háziorvásnál még júliusban, de a véreredményen nem látszódott semmi kiugró.(Volt pajzsmirigyre tesztelve) Az a problémám, hogy olyan mintha elkezdenék idegeskedni néha nem mindennap és felmegy a pulzusom ilyen 110-120-ra akár, de a vérnyomásom az jó. Pedig nem érzem magam állandóan idegesnek, de lehet, hogy szorongás meg depresszió markába estem?


Voltam EKG vizsgálaton, de ott sem találtak semmit rá egy hónap múlva.


Nyár óta fogytam is vagy 5-6 kg-ot.


Éjszaka nem ébredek fel, viszont reggel talán korábban felkellek mint szeretném.


És a reggeli órákban előfordul, hogy magasabb a pulzusom ha felkellek és elkezdek járkálni és dolgozni számítógép előtt akár ilyen 100-110. De utána ez lecsökken pár óra alatt és beáll ilyen 85-90-re tehát normalizálódik. A nyugalmi pulzusom pedig 80 körül van ha fekszem akkor még alacsonyabb. Lehet legyengültem volna és az edzettség hiánya? Mert van olyan, hogy fekszem és akkor ilyen 80 majd felállok járkolok és felmegy 110-re akár.


Erősen szédülni vagy ilyesmi nem szoktam csak kicsit mintha kótyagos lenne a fejem. Vagy az normális ha az átlag pulzusod 85 körül van aztán járkálva felmegy 100-110-re?


Vagy tényleg túl sokat idegeskedem és nálam ez azzal jár, hogy csökken az étvágyam is.


Van egy pulzusmérő órám azon keresztül szoktam látni a számokat, jó nem atompontos, de megközelítőleg jó értékeket mutat.



2021. nov. 1. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok április óta. Egyszer csak úgy keltem, hogy nem éreztem magam teljesen jól. Nem voltam kifejezetten rosszul, de éreztem, hogy valami van. Április 5-én volt egy pánikrohamom, akkor mentem ügyeletre, nem találtak semmi, kórházi sűrgősségin se. Azóta volt mindenféle: háziorvos, 2 sima-, 1 nagy labor, belgyógyász, mellkasröntgen, kardiológus... Minden negatív, egyetlen kézzel fogható a supraventricularis tachycardia, de arra is csak sportolnom kéne, nem kéne ilyeneket okoznia.

Gyakran nekem is magas a pulzusom terheléstől függetlenül, úgy érzem alig kapok levegőt, kellemetlen az oldalamon feküdni a mellkasi diszkomfort miatt. Rettegek, hogy a szívemmel van/lesz valami, esetleg infarktus, de a doki refluxra gyanakszik...

Te hogy vagy azóta?

2021. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hasonlóan változó. Attól is függ milyen kedvem van. De nehéz rajta tullépni. De már elkezdtem pszichológushoz járni De az sem megy egyik pillanatról a másikra.
2021. nov. 23. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor kitartás!
2021. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!