Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomortükrözés altatásban?...

Gyomortükrözés altatásban? Nekem azt mondta az orvos, hogy nincs rá lehetőség. De ma hallottam, hogy mégis van!

Figyelt kérdés
Ma viszont találkoztam egy olyan valakivel, aki nem régen volt altatásos tükrözésen. Most létezik, vagy nem? Kinek jár? 30 éve fizetem a tb-t, nem keveset.Kérleg ne azt irjátok, hogy ki lehet birni stb. Ébren úgy sem hagyom.
2010. szept. 17. 19:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem altatnak el mint egy műtéthez,csak adnak pár percre vénásan egy kis nyugtatót.Ha nem tágítasz akkor kénytelenek lesznek megcsinálni.

(Vannak kórházak ahol pár éve csak ritkán altattak,most meg már az a ritka ha nem altatásban csinálják.)

2010. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
van, de természetesen nem fizeti a tb. huszonvalahányezerért csinálta maszek 1-2 éve, vidéken.
2010. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha külön fizetsz érte, lehet h van, másképp nem hiszem. Egy altatás nem olyan egyszerű, és veszélyesebb is.


Minek akarsz te altatást?! A tükrözés nem fáj, csak kellemetlen.

2010. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Van.Magánklinikákon,ahol fizetsz érte.Szíved joga. Bekábítanak és intubálnak,amitől napokig fáj majd a torkod.

A sima kórházakban befújnak lidokainnal,nyelni kell kettőt és lent van a szonda.És kb 3-szor kapsz hányingert.

2 óra múlva azt sem fogod tudni,hol voltál,mert elmegy a lidokain íze.

2010. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
19.31-es kicsit bővebben? köszi. Neked van tapasztalatod? tudsz kórház nevet?
2010. szept. 17. 19:41
 6/18 anonim ***** válasza:
Debrecenben Dr G Kiss Gyula úgy megcsinálja, hogy nem is érzed.
2010. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi pesti vagyok.Ő altat?
2010. szept. 17. 19:57
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Én már kétszer voltam gyomortükrözésen, mindkétszer teljesen éber állapotban (a másodiknál még lidocaint sem kértem). Szerintem az a 2-3 perc kibírható. Nem kellemes, de nem fáj. Szerintem rosszabb ha altatnak, mert akkor utána tuti kótyagos az ember.
2010. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ő tükröz:) de van anesztezológusa is, megcsinálja altatásban. Ráadásul ő a legjobb diagnoszta nálunk. A googleban rákereshetsz. De szerintem Pesten is simán megcsinálják altatásban.
2010. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

19-31-es vok.

Nem altatás!!Nem kell intubálni!!

Csak bódítás alkalmaznak pár percre.Ugyan az a módszer mint pl amikor kiugrott vállat tesznek helyre,vagy nagyobb tályogot tárnak fel műtőn kívül.

A férjem pl Seduxent kapott vénásan anno.(nem mindenki azt használ,orvosa válogatja)Kórházban dolgozom,nem a gasztroenterológián,hanem sebészeten,a mi vidéki kis kórházunkban bevett szokás pár éve bódításban csinálni.Utána ülnek pár percet a betegek a vizsgáló előtt,aztán mehetnek.

Beszélj az orvossal,mert mindenhol van rá lehetőség,nem csak a fizetős magánkórházakban....

Igaz kell hozzá úgy 5 percre egy anestes doki,aki beadja,de minden megoldható,csak akarni kell.

2010. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!