Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütöttek az 1 év körüli...

Elütöttek az 1 év körüli berni pásztorkutyámat, és az egyik lába megsérült. Az orvos azt mondta, hogy lehet hogy le kell vágni, és akkor 3 lábon élne vagy a másik lehetőség az elaltatás. Szerintetek melyik a "jobb" vagy mit javasoltok mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is kérdezz meg több orvost. Lehet amit valaki esélytelennek lát, azt egy másik tudná hatékonyan kezelni.


Viszont ha 100%, hogy csak ez a két alternatíva létezik, akkor én az amputációt választanám...

2010. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a két lehetősége maradt, akkor én is az amputációt választanám.
2010. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya simán tud élni 3 lábbal. Ráadásul még lelki törést sem okoz nekik, mint az embernél. Nagyon gyorsan hozzászoknak az új szituációhoz, és pár hónap múlva ugyanúgy futnak mint annak előtte. Nem tévedés, futnak!

http://www.youtube.com/watch?v=hQXZk-WZdX8&feature=related

2010. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a gazdáknak szokott lenni ellenérzésük ezzel kapcsolatban. Kutya 3 lábon remekül el tud élni, egyszerűen alkalmazkodva az új helyzethez.
2010. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress másik orvost, de ha csak ez a két megoldás van akkor mindenképpen az amputálás. Én semmiképpen nem engedném, hogy elaltassák. 3 lábon is ugyanúgy élhet teljes életet:-)
2010. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon sajnálom, ami történt. Én biztosan megkérdeznék gyorsan még 2-3 orvost - vannak ilyen sérülésekre specializálódott állatorvosok is! - és csak azután döntenék. Ha biztosan nincs más lehetőség, akkor az amputációt választanám. Hamar hozzászoknak a három lábon való közlekedéshez, igaz, hogy a vele szemben lévő ízületét erősebben terheli, tehát az sérülékenyebb, idős korára hamarabb és erősebben kopik, de még sok boldog évet tölthettek együtt úgy, hogy a kutyád garantáltan nem szenved, sőt még futni is megtanul!
2010. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 capsread ***** válasza:
100%

Te mit választanál? Fejbe lövöd magad, vagy egy lábon élsz tovább?

Nekem volt már három lábú kutyám. Ne csinálj belőle nagy ügyet, kezeld úgy, mint egy egészséges kutyát, és ő is egészségesnek gondolja majd magát. Ennyi. Ha muszáj inkább a lába, mint a kutya vesszen el. Ő ettől ugyan az az állat marad, ami volt.

2010. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat , igazából én is ugy gondoltam hogy simán élhet 3 lábon ugy hogy boldog , csak volt aki azt mondta nekem hogy nem, meg ö a helyemben már lemondott volna a kutyáról.Szóval mégegyszer köszönöm !
2010. nov. 25. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg neked kell nagyon erősnek lenned (a kutyus fel sem fogja venni) sajnos az emberek gonoszak és máshogy tekintenek a kutyákra......Ezt saját tapasztalatból tudom,az én kutyusom kutyakocsival közlekedik és teljes életet tud igy is élni,pedig az állatorvos altatni akarta.Az eltelt hónapok azt bizonyitják,hogy nagyon jól döntöttem.Nem kell a mások véleményével törödni........Mielöbbi gyógyulást kivánok a kutyusodnak.
2010. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én kutyámat is elütötték /mops/leszakadt a hátsó lába azt hittem elájulok egy 82km re lévő állatkórházba kellett vinnem azonnal megműtötték most jobb mint újkorában igaz hogy 30ezerbe került de megérte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!