Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha vashiányom van ,és szedek...

Ha vashiányom van ,és szedek egy vitamint amiben 9 gr van akkor az kevés?

Figyelt kérdés

A napi ajánlott nőknek 18gr.

És nem javulok semmit.

Kevés ?

Vagy nem szívódik fel ?



2022. máj. 30. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha vashiányod van, akkor egy ideg nem az ajánlott mennyiséget kell szedni, hanem a sokszorosát, erre speciális gyógyszerek vannak (még azt se mindegy hogy szeded, előtte utánna 2 órával nem lehet enni inni), aztán ha feltöltődtek a vas rakáraid, akkor lehet szórakozni ilyen multi vitaminokkal, de addig felesleges.

Hogy felszívódik-e azt több dologtól függ, azért alakult ki eleve mert felszóvdási probléma van a háttérben? Ki kell vizgsálni, ha igen akkor vénásan kell akaponod vasat, és közben rendezi a felszívodási gondot.


Jajj és arra vigyázz, hogy ez a "vashiányom van" ez orovis diganózis legyen, mert magadnak ha megállapítod és elkezded szedni a vasat akkor azt könnyen túl lehet tolni, és a túl sok vas máj és szív károsító is lehet, sok egyéb mellett.

Úgyhogy óvatosa, a háziorvosod segít.


Mellesleg nem kioktatásnak szánom de nincs olyan mértékegység hogy "gr" gondolom gramm-ra gondoltál, azt úgy jelöljük hogy "g", de a vas ajálott napi beviteli mennyisége még véletelen sem 18 gramm.

Egy átlag férfinak napi 8-10 mg! (miligramm) vasra van szüksége átlagban, még egy átlag nőnek a mensturáció miatti vérvesztéssel napi 15-20mg-ra.

2022. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem veszem kioktatásnak,61 évesen az ember már nem úgy tudja a dolgokat, ahogy vannak .

Nekem a doktornő annyit mondott ,hogy szedjek vasat,de amit kiírt laktózos,és én laktóz érzékeny vagyok.

Egy multivitamint találtam amiben ez a 9mg van.

De ezek szerint ez semmi.

Köszönöm

2022. máj. 30. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit, egyébként vannak laktóz mentes vaspótló tabeltták is, olyat is fel tud írni, illetve, vénásan is lehet pótolni ha indokolt.

Jobbulást kívánok! :)

2022. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj ismét a háziorvoshoz és mondd el neki a bajod és kérj másik gyógyszert. Azért fizeted az eü.-biztosítást, hogy legalább csökkentett árú orvosságot írjanak fel és ne a drága vény nélkül vehető bigyókat vegyed.
2022. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!