Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Almába ha vasszöget rakok fél...

Almába ha vasszöget rakok fél napra, akkor pótolhatom a vashiányomat, nekem befeketedett az alma attól még megehetem?

Figyelt kérdés

Ilyen lett az alma:

[link]


Elvileg sima vasszögek lehetnek. Le lett mosva alaposan előtte.



2018. jan. 11. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez egy sokáig elterjedten alkalmazott (népi, házi) megoldás volt vashiány ellen. A megfeketedett részt is meg kell enni.
2018. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez marhaság , nem konkrét vasat kell pótolni . Szerves molekulárisat , ami pl a cserkó meggy sóska fokhagyma stb tartalmaz .A tablettás vitaminok csak másolatok , a nyers termések tartalmazzák mindazt ami által lebonthatók .
2018. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rengeteg gyümölcsöt eszek még se elég.

Gyakran gránátalmát amiben elvileg van Vas.

2018. jan. 11. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Táplálkozás: a legtöbb vas a májban és a vörös húsokban van, a sötét színű bogyós gyümölcsökben is sok van, és azokból hamarabb is felszívódik. A tejtermékek igazoltan gátolják a vas felszívódását, vasban gazdag ételek és tejtermék fogyasztása között legalább két óra teljen el. Ha a vashiány igazolt (alacsony hemoglobin szint nemcsak vashiány miatt alakulhat ki), akkor gyógyszertári táplálékkiegészítőket érdemes használni. A vasszöges almát régen használták, amikor az embereknek szegényesebb volt a táplálkozása és a szervezet számára előkészített könnyen felszívódó vaskészítmények sem voltak. De a hatásossága kétes. Ha anyagilag megengedheted magadnak, inkább gyógyszertári készítményt szedj vagy a táplálkozásodba iktass be a fentiek közül minél többet.
2018. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó hozzászólót kiegészíteném azzal, hogy rézből készült bizsut próbálj meg hordani magadon. A réz a bőrön keresztül is felszívódik, és a szervezetedbe kerülő vas hasznosításához szükség van rá. Ezt nekem egy orvos javasolta.Nekem 4 hónap alatt jött így helyre a vashiányos vérszegénységem.
2018. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
Gyerekkoromban így pótolták a vasamat. Egy éjszakára benne voltak a szögek az almában, reggel lereszelték és megetették velem. Meg kell enni az egész almát, a fejkete részt is.
2018. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De miért kell ennyi kínlódni vele? Reszelővel kicsit megkapjuk a szeget, aztán az a csipetnyi vaspor, ami lejön, már mehet is.
2018. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megettem az alma egy részét tegnap. Eddig még élek.
2018. jan. 12. 18:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Megettem ma egy egészet, de eltelt pár óra és annyira nem érzem magam jól.
2018. jan. 12. 22:40
 10/11 anonim ***** válasza:
A rosszulléted nem lehet az almától. Ezt mi annak idején úgy tanultuk, hogy az alma savassága kémiai kapcsolatba lép a vassal (durva megközelítésben belerozsdásodik, vas-oxid lesz, ettől fekete), a rozsdától pedig nem lehetsz rosszul.
2018. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!