Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 14 éves és semmi jele a...

14 éves és semmi jele a pubertásnak. Baj van?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akinek szinte semmi jele a pubertásnak. A lába kezd szőrösodni, de a szőr azon is csak max fél centi és nem is valami sűrű. Állítólag a feneke lyukában érez szőrt. Táborban voltunk így júni elején és együtt mentünk wc-re. Pont úgy fordultam, hogy láttam neki és el is képedtem. Kb 8 cm re tippelném, nem volt időm megnézni 😅, de szőre sincs ott se. Szegény srác az én segítségemet kérte, de hát én nem vagyok orvos, és a tapasztalataink sem egyeznek, nekem már bőven 12 évesen volt magömlésem (neki az se), jelenleg 16 vagyok. A kérdésére egyből a teszto növelő tabletták jutottak eszembe. Mondjam neki, vagy az abban a korban még nem szabad? (Júli végén lesz 15) Vagy esetleg van más megoldás a várakozáson kívül, orvos vagy hasonló segítség?

2022. jún. 10. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szükség orvosra, teljesen normális. Vannak későn érő típusok. Én pl. 16. szülinapom előtt 4-5 hónappal kezdtem el rendesen serdülni. Ha 16 éves korában sincs változás, akkor érdemes orvoshoz menni.


Hormontablettát semmiképp ne szedjen. Ja, és ne piszkáld ezzel. Baromi kínos tud lenni, ha a közösségből már csak neked van gyerekhangod meg neked nincs szőröd.

2022. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval az a bajod, hogy nem nől rajtad szőr?

Nem kell aggódnod, majd szépen eljutsz abba a fázisba, ahol fog.

A pubertás egyébként is 16-18 éves korig tart.


"a teszto növelő tabletták"

ha ezek egyáltalán működnek, szinte biztos garancia, hogy tönkretedd az egész hormonháztartásod jó hosszú időre.

tegyük fel, hogy működik. gondolj bele, a szervezeted még nem termel annyi tesztoszteront, erre te beveszel egy ilyen tablettát, a tesztoszteron szinted megemelkedik, a szervezeted kapja a visszacsatolást, hogy emelkedett a t szint -> nem kell több tesztoszteront termelni.


Szerencsére az ilyenek nagy része csak hülyítés, de akkor se nyúlj ilyenekhez.

2022. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Semmi baj nincs, és természetesen nincs szüksége hormonkezelésre.

Egy nyugalomban lévő 8 cm-es pénisz teljesen normális, még csak nem is kicsi, ne nézegesd mások farkát a wc-ben, mert rosszul járhatsz!

2022. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%
16 éves vagy, de agyilag a 11-et sem ütöd
2022. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!