Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Digitális hőmérő kérdés: most...

Digitális hőmérő kérdés: most melyik érték a valós?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csipogós hőmérőm van, ami szájban 10 mp után csipogva jelez.

Na most mindenhol azt olvasom, hogy szájban fél fokkal többet mérünk, mint hónaljban, az a normális. tehát itt 36-37,5-ig oké, le kell vonni pár tizedet.

Nekem szájban 37,2-3, ami elvileg ott még normál, de hónaljban 5 percet kivárva 37,4 o.O


Azt olvasom relevánsabb a szájban mért hő, de akkor ebből tényleg le kéne vonni fél fokot? De nem értem, akkor hónaljban hogyan ennyi :D



2022. jún. 11. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül pont fél fok a különbség. Esetleg nem jó helyen mérted a szádon belül. De úgyse számítanak a tizedek. Ha érzésre segítene, vegyél be lázcsillapítót nyugodtan.
2022. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem.. :D

Ez a lázmérő kifejezetten szájra van kitalálva, ezért ott 10 mp alatt mér. Nem olyan, mint némelyik másik digitális, hogy akkor csipog, amikor készen van, mert automatikusan 10 mp után csinálja.

Hónaljban viszont rendesen kell neki ugye az 5 perc, csipogás után is. Ebből kifolyólag szerintem (amiért ilyen gyorsan mér) nem kell levonni belőle, mint a hagyományos higanyosnál, ahol ugyanannyi ideig kell mind2 helyen tartani.

Tehát, ha ott hagynám ugyanúgy 5 percig a nyelvem alatt, valószínű tényleg egy fél fokkal többet mutatna.

2022. jún. 11. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!