Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak pszichológus segíthet?Már...

Csak pszichológus segíthet?Már nem bírom mi történik velem ?

Figyelt kérdés

Apukám ápolom lassan fél éve.Anyukam dolgozik,így reggel 7 és este 7 óra között én vagyok itthon vele.Szeretem, imádom,de nem bírom már.25 éves vagyok, fél éve szinte bezárva élek.Csak vasárnap nem kell itt lennem vele.Mivel epilepsziás(emellett agresszív demenciás),így egyedül nem lehet soha hagyni.Itt vagyok bent a házban.Csak cigizni járok ki.Eleinte jöttek a barátnőim,de már ők sem nagyon,mert én magam is más lettem.Szomoru, rosszkedvű. Minden este sírva alszom el.Nem érdekel senki és semmi. Nem járok sehova .Az elején este mindig elmentem a lányokhoz,de mióta ide költöztünk és nagyon messze lakunk a várostól, már semmi kedvem menni.

Itthon vagyok fél éve.

Teraszon vagyok néha. Nem tudom mivel töltsem a napjaim,az összes hobbim utálom már ,nem dob fel .Itt bent a lelkemben nehéz érzés van .Az előbb is sirtam.Nem bírom ezt már. Boltban dolgoztam ezer ember között , pörgés élet .

Most pedig itt ülök a fotelban egész nap ,minden nap ugyanazt hallgatom a tvben ,tudom mikor mi jön már,pedig nem is nézem,csak hallgatom.Mert nem érdekel már sem film,sem sorozat,se semmi.

Semmi. nem érdekel semmi pedig máskor egész nap le voltam foglalva éltem.

Unalmas. Nincs mit csinálni .Apu 70%-ban csak a tvt bámulva alszik .Ma délután 2-kor kelt fel

Ráadásul idegileg is kimerítő mert demens, volt hogy amíg lementem pincébe teregetni,seggen csúszva kiment a teraszra .

Nem bírom már. sírok sokat és ideges vagyok , Ingerült, türelmetlen.

Ez nem én vagyok.

Elkezdtem magamra és a testemre figyelni.

Segítsen nekem valaki könyörgöm,mi ez ami velem történik?


2022. jún. 11. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Apukádnak intézményes ellátásra van szüksége. Fel kell hívni az orvosát, elmondani, hogy ez az állapota és segítsen keresni neki egy otthont. Ha agresszív is, akkor a gyógyszereit is be kell állítani.

Ne add fel, most egy extrém nehéz helyzetben vagy, de ki tudsz jönni belőle, ha apukád bekerül egy otthonba/kórházba. Akkor önmagadra lelsz. Túl nagy és érdemtelen teher egy fiatalnak ez. Nem áldozhatod fel magad miatta.

2022. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam

Csak külföldön mint ápoló

Ott hagytam és azóta sem vagyok jobban sőt ...csak rosszabb.

Nagyon hosszú az út amíg ebből kijön az ember

2022. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gublug ***** válasza:

Borzasztó szituban vagy, elismerem. Egy ilyen fiatal embernek/lánynak nem ezt kellene csinálnia, főleg ha nem is az ő idegrendszerének való.


Hogy mi történik veled? Mozgásban az élet - tartja a mondás. Ahol nincs mozgás, ott halál van.

Emellett az agyad nem kap új ingereket, mindig csak ugyanazt. Ez sem egészséges.

Mélypontra kerülsz. A lelked is ápolni kéne, nem csak a tested. De a mélyponton nehéz a lélekkel foglalkozni. Egyértelmű, hogy környezet változásra lenne szükséged. Ha tényleg lehetne intézményesíteni apud kezelését, az segítene. De lehet, hogy nem lehet.

Esetleg külön kérd meg a barátaid, hogy osszák be maguk között, hogy jöjjenek el hozzák azért csak 1-1 órára. Kérd meg őket, hogy szükséged van rájuk!

Esetleg nem lehetne, hogy az önkormányzatnál kérsz segítséget, hogy valaki ápolót, gondozót napi 1-2-3-4 órára utaljanak ki hozzátok, amíg te elmész friss levegőt szívni, addig ő nálatok vigyáz apudra?


Ha van szabadidőd, akkor ajánlanám, hogy csinálj Tai Chi vagy Qi Gong gyakorlatokat, mert ezek jobb hangulatot okoznak. (ha érdekel ez a dolog, írj rám)

2022. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia tényleg nem lehet könnyű neked de elismerésre méltó a kitartásod. Sokan nem lennének képesek arra amire te. Tudom mert engem ilyen emberek vesznek körbe :( Én is azt mondanám beszélgess barátaiddal vagy ha van kedve írj akár rám is. Kitartás.
2022. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!