Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus valóban segíthet...

Pszichológus valóban segíthet a gyász feldolgozásában?

Figyelt kérdés

Édesapám sajnos elhunyt a múlt hét folyamán, pedig még csak 48 éves volt.

Én 20 éves vagyok és még nem halt meg eddig egy szerettem sem, soha nem voltam még ilyen helyzetben.

Azóta nem tudom mit kezdjek magammal, úgy értve, hogy teljes ürességet érzek most, az első pár nap borzalmas volt nagyon sokat sírtam, de azóta olyan mintha nem fogtam volna fel, úgy érzem magam mintha semmi sem történt volna és nem gondolnám, hogy ez normális...ebben szeretném pszichológus segítségét kérni.

És érdekelne, hogy másnak segített-e a feldolgozásban stb.?



2022. jún. 6. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Keresd fel, bátran.
2022. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

A gyász teljesen normális. Pláne hogy hirtelen halt meg apukád, és még csak a hét telt el.


Az üresség érzésedet teljesen megértem. Ilyenkor kell vigyázni nehogy alkoholizálásba vagy nyugtatokba menekülj.


Fontos lenne megélned az érzéseidet sírni sokat, illetve támaszt keresni anyad illetve egyéb rokonaid között akiben teljesen megbízol.


Pszichológus ilyen probléma miatt nem hinném hogy szívesen fogadna téged. Oda komolyabb betegségekel depresszio, pánik, OCD stb stb stb küzdő emberek mennek.

2022. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Miben halt meg apukad?
2022. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

2, Bárki elmehet pszichológushoz, mindenkire ráfér.


Kérdező, keress fel nyugodtan egy pszichológust.


Részvétem!

2022. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Covidos volt, 2 hónapig kórházban kezelték, de kiengedték,felépülésre volt szüksége, viszont végül szívrohamot kapott, először a mentőknek sikerült újraéleszteni ájulás után, de másodszorra a kórházban sajnos már nem, pedig 2 óráig próbálkoztak elvileg.
2022. jún. 6. 17:15
 6/13 A kérdező kommentje:
2-es azért gondoltam pszichológusra, mert a klinika oldalán van fent olyan orvos akinek ez az egyik szakterülete.
2022. jún. 6. 17:17
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon is, keresd fel nyugodtan!
2022. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Hát ez cuki lenne. Kinyírnak valakit a kórházban és ugyanabban a kórházban segítenek a gyerekének feldolgozni a veszteséget.

Hát ennél betegebb se sok van...

2022. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem a kórházban, magán klinika lenne a választott
2022. jún. 6. 17:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Reszvetem! A gyasznak is vannak fazisai. A pszichologus segit ezeken vegigmenni. Ha ugy erzed, hogy egy kivulallonak szivesebben beszelnel arrol, hogy mi tortenik benned, keresd fel batran. Vannak gyaszfeldolgozasra szakosodott pszichologusok.
2022. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!