Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus mennyire segíthet...

Pszichológus mennyire segíthet? Többi lennt

Figyelt kérdés
Másfél éve van olyan problémám hogy hányingerem van néha izzadok is ha bármi olyan helyre megyek (sokszor munka közben is). Vagy pl amint belépek egy üzletbe érzem hogy böfögnöm kell ami nem jön ki amitől egy idő után hányinger jön rám. Vagy amikor sorban állok a kasszánál stb. Semmi betegségem nincs minden vizsgálatot bejártam már. 2 napja szántam rá magam hogy elmegyek pszichológushoz. Első alkalommal csak átbeszéltük a problémámat. Kérdésem annyi lehetőleg akinek van tapasztalata hogy mennyire segíthet a pszichológus kigyógyítani ebből a problémából és mennyi idő alatt? Tudom fejben nekem kell eldöntenem de már máshova nem tudtam fordulni pszichológuson kivül.

2022. febr. 4. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj meg érte, nem akarok viccet csinálni belőle, de az azért nagy poén lenne, ha úgy lépnél be minden üzletbe, hogy egyből böfögsz egy krvanagyot. :D

Na de a viccet félretéve ez valamilyen szorongásos tünet lehet, ha a pszichológus nem is egy pszichiáter biztos tud segíteni.

2022. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus sokkal jobban tudja a megoldást mint az itt lévő emberek.Mivel a problémád eléggé egyedi, így kétlem hogy pont ilyen problémával küzdő szintén lesz itt.

Talán valamilyen fóbia vagy szorongásra hasonlít.Szociális szorongás. A rutin meg az évek segíthetnek,és a megszokás.Mindig,minden egyes alkalommal előfordul? Vagy csak idegen helyeken? Üzletet írtál, ezért én is ezt a példát hozom fel...ha mindig ugyanott vásárolsz,ismered jól, tudod mi hol van, tudod mikor vannak kevesebben...akkor is előjön ez a probléma?

Nekem szociális szorongással a megszokás,a rendszer,és a tapasztalat az ami segített.Nehéz volt régen egy bevásárlást is elintézni.Most meg teljesen természetes és stresszmentes.Mert pontosan tudom mire számíthatok,de mivel annyiszor csináltam már így nem is kell lelkileg felkészülnöm a dolgokra.Ellenben ha új helyre megyek, új dolgot csinálok, akkor próbálok előtte rendet rakni a fejemben és lelkileg felkészülni minden lehetőségre.Ezzel megnyugtatom saját magam,ami segít kezelni a szorongást az adott helyzetekben.

2022. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, pszichológus remélhetőleg tud segíteni benne. Hogy mennyire gyorsan/lassan, az nagyon sok mindentől függhet. Valószínűleg fokozatosan lesz egyre jobb és talán idővel sikerül teljesen megszűntetni, vagy jelentős részben kordában tartani. Remélhetőleg már nagyon hamar elkezded jobban érezni magad, de hogy meddig tart, azt nehéz megmondani.

Leginkább attól függ, hogy mennyire súlyos a szorongásod és a tüneteid, mennyire rögződött be, mennyire nehéz felülírni új viselkedési mintákkal, reakciókkal, mennyire tudod gyorsan elsajátítani és kellő rutinnal alkalmazni a szükséges megoldásokat.

Esetleg a pszichológust érdemes megkérdezni róla, de biztosat ő sem fog tudni mondani, legfeljebb hozzávetőleges tapasztalatai lehetnek.

2022. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Sokat. Pánikbetegséged, tömegiszonyod vagy egyéb szorongásod van.
2022. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!