Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vashiany verszegenyseg mikor...

Vashiany verszegenyseg mikor kell hatnia a gyógyszernek?

Figyelt kérdés
1 honapja szedem a vasat de egyre rosszabbul vagyok! Kin minden perc ! Almos vagyok fáradt, mindent elfelejtek, nem rémlenek dolgok halucinalok ! Kezdek az utolsó utáni erőből gazdálkodni! Sirok minden nap ,mert nem birom ! Mikor lehet javulás?

2022. júl. 7. 14:41
 1/5 Chris Coleman ***** válasza:

Szia,


Első fontos kérdés, hogy megállapítottak vashiányt? Ha igen, akkor idő kell neki, ugyanis a vasraktárak nem gyorsan töltődnek. Ahhoz, hogy segítsd ezt a folyamatot fontos, hogy igyál elég folyadékot, főleg vizet (napi 2-2,5l) mivel az idegrendszer működéséhez elengedhetetlen és gyengeséget, álmosságot okoz.

Szedj 3 hétig minden reggel Ginsenget és Gingko Bilobát.

Boldog szép napot!

C.C.

2022. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon súlyos vashiánynál vasinfúziót adnak mert az gyorsabban tölti vissza a vaskészletet, de még annak is kell 2-3 hét.


Tablettás kúránál viszont 2-3 hónap míg visszatöltődnek normálisra.

2022. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
De ha nem jobban hanem roszabbul vagy 1 honap után az nem normális. Lehet valamire érzékeny vagy a tablettából. Kérd ki az orvosod tanácsát.
2022. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Uhh! Egy hónap alatt már kellene eredmény… próbáld meg pecsenye kacsamájjal tölteni, abból sokkal hatékonyabban szívódik fel. Ugyanúgy edd, mint a vastablettát: reggel éhgyomorra, C-vitaminnal. Nem tudom, folsavhiányt megállapítottak-e/tartalmaz-e folsavat a vaspótló, de lehet, hogy az emberiség azon felébe tartozol, akik nem tudják lebontani a folsavat, ezért érdemes folátként szedni.

Próbálkozhatnál Béres cseppel is úgy, hogy reggel kacsamáj, többi főétkezésnél Béres.

2022. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Fáradtság meg van de nem alszom el ! Lehet kimerült is vagyok a sok stressz miatt! Jövő hónapban úgyis megyek újra vérvételre!
2022. júl. 27. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!