Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos fázás, mint tünet?

Folyamatos fázás, mint tünet?

Figyelt kérdés

A férjem mostanában folyamatosan fázik. Az elmúlt fél évben észrevettem, hogy sokkal többször fázik, mint ezelőtt (hozzáteszem, hogy nem Magyarországon lakunk, itt nincs annyira pokoli meleg mostanában, de azért hideg se).

Mintha a fázóssága egyre romlana. Idebent olyan 22-23 fok van, és ő reszketve veszi fel a pulcsiját.

Neten a vérszegénységet, a cukorbetegséget, és a mozgáshiányt írják a legtöbb helyen. Vérvételen közel két-három hónapja volt általános vérkép miatt, ott nem jeleztek semmi problémát. Vagy lehet, hogy ott nem is derülne ki? Cukrot mért már magának egy időben más okból kifolyólag, és nem mutatott rá tüneteket. Más tünete sem igen stimmel rá.

Mozogni mozog eleget, rendszeresen túrázunk, edzeni is szokott időnként.

Nem hajlik az orvoshoz menésre, mert attól tart, hogy csak végtelen köröket kell majd futnia, ezért kérdezném, hogy valakinek van-e ezzel tapasztalata, esetleg valami konkrétabb út a probléma feltárásához? Szakorvos, amit érdemes lehet megkeresni az általános háziorvos helyett?Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.



2022. júl. 8. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kialvatlanság meg az alacsony vérnyomás csinál ilyet. Szerintem az orvos is azt mondaná, hogy öltözzön fel, én is azt teszem.
2022. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy depresszió,

Próbálja ki, hogy korán kel, 6-8 óra alvás, 4-5 kor kelés.

És csináljon valamit amit szeret, ami kikapcsolja :)

2022. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy macskátok van?
2022. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy fél éve kialvatlan lenne. Átlagban 7 órákat alszunk munkanapokon. Az alacsony vérnyomás az lehetne, de viszont annak is oka kéne legyen, hogy ennyivel alacsonyabb, mint előtte, nem? Hiszen kb fél évvel ezelőttig nem volt ilyen probléma, kifejezetten jól bírta a hideget, ugyanúgy, ahogy én.

Depresszióra nem igazán utal semmi nála, és van is hobbija, amit rendszeresen csinál.

Nincs se kutyánk, se macskánk.

2022. júl. 9. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet vashiány. Egyetek természetes magas vastartalmú ennivalókat. Itt azért a fázósságban változás állt fenn, nem lehet annyiban hagyni, hogy öltözzön fel. (Én 176 cm 62 kg és lány vagyok, nekem mondhatják hogy öltözzek fel, mert bajom nincs, mindig fázós voltam. 18 19 fokban az iskolában hosszú pufikabátban ültem. Lehet hogy ez is durva)
2022. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigylabort nézessetek.
2022. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy miatt lett vérkép nézetve nem túl régen, az eredmény nem mutat semmi problémát.

A vashiány tünetei egyébként stimmelnek rá, megpróbálkozunk azzal. És egyet értek, ha ekkora változás áll be a fázósságban, az nem lehet véletlen, és nem érdemes annyival lerázni, hogy öltözzön fel.

2022. júl. 17. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!