Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Növelheti az agyvérzés /...

Növelheti az agyvérzés / szívinfarktus kockázatát anyukámnál az, ha gyakran előfordul, hogy úgy felhúzza magát valamin, hogy magas lesz a vérnyomása egy ideig?

Figyelt kérdés

Ez általában akkor szokott gyakran megtörténni, ha éppen "kikattant" időszakban van (én így hívom)... Régen pszichiátriai kezelés alatt állt, gyógyszereket is szedett, de már nagyon régóta ezt sajnos nem teszi, mert nincs ezen a téren semmi betegségtudata... És időnként úgy fel tudja saját magát hergelni dolgokon, hogy akár 160-ra is felmegy a vérnyomása (ma délután annyit mértem)... Igaz fél órával később már szerencsére lecsökkent 148-ra...


Ő most 66 éves, a kikattanós időszakai van, hogy akár hónapokig is eltartanak, de amikor nem kattant, akkor ilyen vérnyomás problémái nincsenek egyáltalán... Szed vérnyomáscsökkentőt, de csak nagyon kicsi adagot stabilizáláshoz, ugyanis korábban annyit felírtak neki, hogy többször is elájult emiatt (egyszer jól össze is törte magát)...


Attól félek, hogy ha gyakran felmegy neki emiatt a vérnyomása, mert mindig felhúzza magát valamin, akkor előbb-utóbb szívinfarktust vagy agyvérzést fog kapni...


Jogos a félelmem?



2022. júl. 14. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok orvos, de nem hinném, hogy ez hozzájárul.
2022. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nebáncs Virág válasza:

Benne van a pakliba ,de a magas vérnyomás mit irtad idegeségtől jön elő akkor myugtató kéne és hidd el lemgy a vérnyomás.

Igen Infartus nekem hogy koleszterim véget van mint alltalában , különböző zsirlerakodádok az erekben amit a sok idegeség is kivalaszthat az valahol lerakodik ihy tudom.Nekem ingartusom most volt hálot is raktak be és nyaki erem is 50% el van zárodva ugyhogy ha ez teljesen elzár akkor van az agyi infartus de sajna nem műtik csak 75%nál és félek is nem tudom ez mennyi idő

Mostmár probalok nyugalombaeg muszály is mert másképp meghalok .De mig nem megálapitoot ilyentől nem kell tartani de jobb félni.

Én 44éves vagyok

2022. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!