Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetett elvonási tünet?

Lehetett elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Egészen eddig, mindig ízesített szénsavas vizet ittam. Nekem az volt a "csapvíz". Kb 5 éve szénsavas vizet iszom, és nagyjábók 3 éve rendszeresen ízesítettet is. Most viszont szüleim nem akarnak semmi vizet venni, mert eszükbe jutott hogy egészségtelen az ízesített vízben (1,5 liter) lévő 3 gramm cukor. Én mindig is utáltam csapvizet inni, a szénsavas víz előtt mindig teát ittam. Egyszerűen utálom az ízét. Tegnap pedig nem volt semmi más már otthon. Nem is ittam sokat, de megvolt az 1 liter kb. (Tudom, nagyon kevés, de az elmúlt 3 hétben sem ittam sokkal többet.)

Szóval a tünet, eszméletlen módon szédültem, annyira, hogy áttorkolott hányingerbe is. Lefeküdtem, ittam csapvizet, de nagyon rosszul esett. Ha megfordítottam a fejem rögtön újra előjött az a nagy szédülés, felülni nem is próbálkoztam. A vérnyomásom 100/59, a pulzusom pedig 58 volt. Napszúrást nem kaptam, nem voltam napon. Nem csípett meg semmi.

Szerintetek mi lehetett?



2022. júl. 16. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy liter víz az semmi. Kb 3x annyit kellene innod.a kevés folyadékbevitel miatt émelyeghetsz,meg hányingered is lehet.nem hinném hogy elvonások tüneted lenne. Sulykold a szüleidet hogy vegyék meg izesitett vizet mert ha több hétig csak 1 litert iszol FŐLEG nyáron a 40 fokba akkor konkrétan meg is halhatsz.
2022. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A meleg miatt lehet alacsonyabb a vérnyomásod. Én is napokig kebesebbet mértem amíg szédültem,aztán egyszerre csak elmúlt.

Van egy úgy nevezett "hőkimerülés",olvass utána. A megoldás a folyadék!

2022. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!