Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van állandó unalom érzésem?

Miért van állandó unalom érzésem?

Figyelt kérdés

Tipikusan az idei évvel kezdődött. Január második felében kritikus lett, akkor még dolgoztam, de ott is. A diákmunkám a hallgatói jogviszonyommal megszűnt. Akkor kezdődött ez az állapot, a tavasz folyamán is állandóan és már fájdalmasan.

De MOST a legrosszabb. Félek felkelni mert az egész nap, minden perce egy félelem és küzdelem, hogy hogy telik el, mit találok hogy lefoglaljam magamat? Bárhova nézek, unom, bármit csinálok, unom, ha eszek, azt unom, ha sétálok, azt unom, a korábban nem unt dolgaimat unom, ha találkozok valakivel, azt is, ha felülök a vonatra hogy legyen valami, na akkor meg teljesen. Nem tudom figyelmen kívül hagyni ezt a problémát. Meghalni is izgalmasabb lenne. Ez az aminél nincs rosszabb, de még szenvedni is jobb lenne. Nagyon lassan és keservesen telnek a napok, és minden nap előjön ez. De a fejemben is eléggé felborulva érzem magamat, mintha az unalom egy érzékcsalódás lenne és tevékenységtől függetlenül mindig ott van.

Diplomám van de még nem dolgozok mert a Profession malmai lassan őrölnek, de nem érzem úgy, hogy az majd elhozza a megoldást. Persze ettől függetlenül lesz, de ez most mindegy. Mi ez a baj ami megtalált? Sose volt korábban ilyenem, SŐT, túlságosan jól toltam a semmittevést az utóbbi pár év folyamán (pl. egyetem alatt). Legszívesebben kiütném magamat hogy ne érezzek semmit és átfeküdjem a napot.



2022. aug. 3. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Elveszitetted a motivaciot. Mint ahogyan sokan kozulunk. Ez ezutan a 2-3 globalis cirkusz utan nem csoda.

De lesz munkad hamarosan es hidd el hogy akkor le leszel foglalva es lesz ertelme a napjaidnak!

Ha a melotalalasig nem tudsz varni jelentkezz onkentesnek segiteni valahova: idos otthon, allatmenhely, baptista szeretetszolgalat, helyi konyvtar nyari leltarozasa, stb.

Jo erzes lesz, segiteni fog.

2022. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, de nem is zárom ki. Pont, hogy teljesen újféle célokat szült az agyam unalmában. Nem a motivációm hiányzik, hanem elkezdtem mindent unalmasnak látni (függetlenül attól hogy csinálom-e vagy nem)
2022. aug. 3. 21:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Az álláskeresői állapotomat meg azért írtam le, mert gondoltam az emberek első kérdése az lesz, hogy "ménem dógozok". o.o
2022. aug. 3. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!