Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Náthára megfázásra van valami...

Náthára megfázásra van valami bevált otthoni gyógymódotok? Nagyon ki vagyok.

Figyelt kérdés
Nem tudom orvoshoz menni mert egyedül vagyok itthon a kisfiammal és nem tudom kire hagyni, a rendelő tele van betegekkel és sokat is kellene várni nem akarom magammal vinni a gyereket nehogy ő is beteg legyen.
2010. szept. 23. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Én megfázással sosem megyek dokihoz,mert nem akarok,még ilyenkor is egy "valag" gyógyszert beszedni. Inkább gyógynövényteákat iszom,kakukkfűteát,bodza-,csipke,és kamillateát,és reggelire mindig jó fokhagymás pirítóst eszem(ha Te is otthon vagy akkor megteheted). Valamint minden nap amig náthás vagyok egy citrom levét kifacsarom,összekeverem mézzel,és a nap folyamán ".elnyalogatom". Hidd el ezek többet érnek,mint bármelyik gyógyszer. Jobbulást neked! :)

25/N

2010. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elozohoz hasonloan, Enis itthon kezelem ezt, es gyogyfuveket hasznalok.

A kaukkfu-utifu ittam, es mivel virus is van, igy koromteat is, es hasonloan, Enis fogyasztok fok hagymat.


Lehet kesziteni hagyma teat is,kamilla teat.


Lefekvesnel, 1 aspirint, vagy panadolt vettem be.

2010. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Méz nincs itthon, de a fokhagymás pirítóst kipróbálom. Köszi szépen!
2010. szept. 23. 08:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg gőzölj kamillával, ha tele van a fejed, segít rajta. Akár a kisfiad is gőzölhet veled, csak neki otthoni szaunaként kell előadni.

Öltözz fel jó vastagon. Én ilyenkor nem szoktam spórolni, hősugárzó be, hogy jó meleg legyen. Melegben sokkal kevesebb idő alatt gyógyulsz (kb harmadannyi).

És pihenj sokat! Nem kell otthon semmit csinálni, reggel készíts el magadnak egy nagy adag teát, az ennivalót, hogy majd csak melegíteni kelljen. De nem foglalkozz a takarítással, egyebekkel. Esetleg próbáld ki, milyen hatással van rád az, ha a jól felfűtött szobában játzsotok egész nap a fiaddal :) Lehet, hogy az is segít gyógyulni :)

2010. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó sok fokhagyma ( esetleg 1 asp.+C-t is ihatsz, ha van otthon). Én már ahogy érzem, hogy kezd a nátha kijönni rajtam ezt csinálom és nem is jön ki a betegség.



Ha nem lenne gyerek melletted, akkor ezt is kipróbálhatnád ( állítólag hatásos):

0,5 dcl pálinka ( házi), bele méz, bors, fokhagyma - és húzóra meginni.

2010. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Coldrex, gondolom, a patikáig le tudtok menni.
2010. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sok grapefruit, és egy keverék: olivaolajban zúzott fokhagyma, erős paprika, chili, fahéj, kurkuma , gyömbér, ezekből egy sűrű pépet csinálni, marha erős lesz, és ezt pirítósra kenve enni.
2010. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok jó tanácsot és hasznos praktikát fogok kapni:) Köszönöm mindenkinek! Találtam itthon Neocitrént azt ittam és vettem egy algopirint (csak az van itthon) főztem teát és megettem egy fej fokhagymát, már is jobban érzem magam. Remélem 1-2 nap és rendbe jövök teljesen. A gyereket meg tömöm Cebion cseppel nehogy ő is elkapja.
2010. szept. 23. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!