Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tumormarker vizsgálatot...

Tumormarker vizsgálatot kérhet a háziorvos is? Lentebb kifejtős...

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben volt néhány ember az elmúlt években, akik limfómával lettek diagnosztizálva, de a normál vérképben radikális eltérések nem voltak, így tovább kellett nyomozniuk (általában magánban). Viszont nekem nincs lehetőségem több százezret elkölteni magamra, de már elég kellemetlenül érzem magam.


Éjszakai, nagyon durva izzadás, néha nappal is folytatódik, visszatérő hőemelkedések ok nélkül, duzzadt, kemény, fájdalmatlan nyaki nyirokcsomók, megmagyarázhatatlan rosszullétek (általában emésztőrendszeri), a mindennapjaim megkeseríti.


Eddig vidéki orvosom volt, aki egy általános vérképpel és egy "ne hallucináljon" monológgal letudta, de én úgy érzem, itt már nagyobb a baj. Az új, budapesti háziorvosomnál mekkora az esélye, hogy vevő lesz a kérésemre, ha még a mandulafájdalmammal sem engedett a rendelő közelébe és levélben letudta a távgyógyítást?!


Egyre jobban kétségbe vagyok esve, de már tartok az orvosoktól a temérdek rossz tapasztalatom miatt...


2022. aug. 31. 22:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg biopsziával lenne érdemes kezdeni a nyaki nyirokcsomókon? És ha nem ott van a góc, akkor is megállapítható abból, ha gond van?


Nyaki UH-n voltam még a covid előtti időkben, ott a doki azt mondta, nem látja kórosnak, de ennyiből nem megállapítható szerinte...

2022. aug. 31. 22:26
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne csináld már ezt a hipochondriát!


Ha az ismerősödnek limfómája volt, akkor miért vizionálod magadnak...? Nem fertőző....

2022. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Akkor most légyszi olvasd el még egyszer, hogy azok a tünetek, amiket leírtam, megkeserítik a mindennapjaim, általános rosszulléteim vannak, gyógyszerre nem múlnak (ez nem jelenti azt, hogy beszedem a fél gyógyszertárat, de próbáltam már ezt-azt.)


Egyik ismerősnek az éjszakai izzadással indult, másiknak egy duzzadt csómóval (nekem 5 is van egy vonalban) a harmadik néha levert volt és időnként 37,5 volt a testhője. A jobb félni, mint megijedni elvet vallom.

2022. aug. 31. 22:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Mióta állnak fent a tüneteid?
2022. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kereken nulla az esélye, hogy háziorvos tumormarker vizsgálatokat kérjen. Ha találsz egy jó háziorvost, nem szabad lecserélni, bárhová költözöl. Próbálj meg bízni a statisztikában, nagyon kicsi az esélye, hogy éppen neked, éppen most bármi súlyos bajod lenne.
2022. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, a lényeg hogy nem. Csak szakorvos, akihez át tud irányítani a háziorvos.
2022. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biopsziával nem kezdi egyik orvos sem. Háziorvoshoz elmész, elmondod neki és elküld szakorvoshoz, ha indokoltnak tartja. Egyébként nem értem a parát, mert nem attól leszel nem beteg, hogy vízionálsz.
2022. szept. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tumormarker nem arra való, hogy megmutassa, hogy rákos vagy-e. Meglévő tumor utánkövetésére van.


Ha nem vagy rákos akkor is lehet az egekben az értéke, és rákosan is lehet normális. Egyik orvos sem fog elküldeni rá.


Első körben menj el egy nagyrutin vérvizsgálatra (8-10ezer Ft, csak ki tudod köhögni), illetve nézzék meg ultrahanggal a csomóidat, ez összesen kb. 25-30ezer Ft. Majd az eredményekkel menj el a háziorvoshoz tedd fel a kérdést webbeteg.hu-n (500Ft), ahol egy szakorvos fog válaszolni, és kiértékelni.


De ez, hogy te eldöntöd magadban, hogy limfómás vagy, ez nagyon nem oké.


Az általad leírt tünetek lehetnek a limfóma tünetei, de minden más egyébnek is, pajzsmirigyprobléma, elhúzódó/visszajövő banális vírusfertőzés stb.

2022. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos a háziorvos kérhet tumormarkereket, nálam 4 hónapja megtörtént. De ahhoz kell alapos indok.
2022. szept. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7: igazad van, attól nem lesz beteg, mármint nem lesz limfómás...


De bizony megbetegíti a vizionálás, sőt már megbetegíTETTE. Mentálisan. Szorong, és mindenfélét beképzel magának.

2022. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!