Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laborleletemen a vas tökéletes...

Laborleletemen a vas tökéletes, a Ferritin tizszerese a megengedettnek. Tapasztalatok? Mire utalhat? A daganatokat olvastam, de mi lehet még?

Figyelt kérdés

2022. okt. 14. 12:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Minden daganat ami eltérés, nem tanultad meg a neten?
2022. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Miért diagnosztizálod magadat a neten????

Az orvos, aki a laborbeutalót adta, majd részletesen elmagyarázza a lelet eredményeket. MEg azt is, hogy mire utalhat.


Ne paranoiázz a netes hülyeségek alapján.

2022. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oké, de nincs türelmem megvárni az eredményt. Ez az előző labor volt, most az évi rendes jön kedden. Bocsi, hogy kérdeztem, de azt hittem, ez egy kérdezős oldal :(
2022. okt. 14. 12:40
 4/21 anonim ***** válasza:
3%
3: jó. akkor nincs türelmed megvárni, és halálra krenkölöd magadat hipochonder módjára... Ez mire jó...????
2022. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Lehet valamilyen gyulladás, hemokromatózis - ha magas a transzferrin szaturáció, akkor az utóbbira tippelnék. Még nem hallottam olyanról, hogy egy tünetmentes egyén daganatát egy szál magas ferritin érték alapján fedezték volna fel, szóval szerintem nem kell aggódni.
2022. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy komolyan vetted a kérdésemet. Válaszod szuper hasznos :) Majd hét közepe után lesz meg a keddi eredmény. Megirom, ha nem zavarlak.
2022. okt. 14. 16:58
 7/21 A kérdező kommentje:
Na megszületett a labor. Hát pontosan ugyan annyi a ferritin, mint fél éve. Tizszerese a megengedettnek. A házi dokim szerint most el kell kezdeni mindenféle kivizsgálást / a mai eü. helyzetben /. De most csak annyiban maradtunk, hogy egy mammográfiára menjek el, és egy tüdő röntgenre / nem szürésre, mert az kevés /. Nőgyogyászaton kb egy hónapja voltam, tiszta a citológia. Vastagbél tükrözésen sem régen voltam, laktózos lettem, azt vizsgálták ki annó. Ez a két vizsgálat is bele fog telni hónapokba időponttal is. Szerinted érdemes lenne maszekon megcsináltatni? A mellvizsgálatot a nőgyógyász is megejtette kézzel. Tüdőn valóban nem voltam vagy 7 éve. Köszönöm, ha elolvasod. 5/6-os.
2022. okt. 21. 12:05
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia Kerdezo! Hogy vagy most? Mammografiat tudsz surgosen kerni! Szerintem tudorontgent is! Nem CT-t mondott a doki?
2022. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, semmi bajom. Jól vagyok. Nov 7-re van mamm. időpontom. Beutalóm pedig tüdő rontgenre / nem ct/. és felső léguti vizsgálatra. Hasu uh-m is van, csak időpont kell. Meg lesz hamar mind. De tényleg semmi bajom nincs.Azért persze nem vagyok nyugodt, de majd kiderül. Köszi az érdeklődést.
2022. nov. 4. 17:55
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hemokromatózis irányába nem vizsgálódnak?

Egyébként konkrétan mennyi az értéked? És milyen a vas, meg a transzferrin szaturáció? És a CRP? Önmagában egyetlen laborparamétert nem nagyon szokás értékelni, mert a dolgok összefüggenek. És még azt sem tudjuk, hány éves vagy.

2022. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!