Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért adódik néha időről...

Miért adódik néha időről időre nálam olyan, hogy reggelig nem alszok?

Figyelt kérdés
Én hajnaltól délig alszok, és ugyanúgy minimum 8 órát, mint bárki más. Időnként, szinte indokolatlanul (nem telihold meg ilyenek) van olyan, hogy hiába fekszek le, kb. reggelig 7-ig álmos se vagyok, és ettől nem vagyok nyűgös, sőt inkább kicsit furán jó érzés. Az éjjeli órák meg csusszannak egymás után, aztán délben egyáltalán nem vagyok fáradt. Nektek is van néha ilyen?

2022. okt. 31. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincs, mert mi dolgozunk.
2022. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bárcsak én is dolgozhatnék.
2022. nov. 1. 02:32
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Felborult a cirkadián ritmusod, ezért nem alszol éjjel. Helyette - gondolom - - gépezel, és a monitor hideg kék fénye belső stresszforrásként működik. A mellékveséd minden stresszre kortizolteremeléssel válaszol, ami tovább lehetetleníti az alvást, amíg a máj le nem bontja. Hogy ez mikor történik meg, a stressz mértékétől függ. Mert ha esetleg nasizol is közben,, akkor a behintázó vércukor további stresszforrásként funkcionál.
2022. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!