Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kávétól lettél már így rosszul...

Kávétól lettél már így rosszul? Koffein érzékenység lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt már, hogy megpörgetett kávé, de ez most nagyon rossz.

Egy cappuccinot kértem ki és a végén kicsit gyorsan ittam meg mert siettünk. Utána 20 percig kb semmi, még mondtam is barátomnak, hogy de jó nem esett rosszul.. Aha. Hazafele majdnem le kellett szállnom a buszról, dobogott erősen a szívem és hányinger, remegés.

Kibírtam de gyalog hazafele is szar volt végig.

Ez mitől lehet, koffeinérzékeny lehetek? Teát azt szoktam inni, attól ilyen még nem volt, kolától se max puffasztott. De a kávé valahogy kiváltja ezt. Tuti többet nem iszok.



2022. nov. 28. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

"Utána 20 percig kb semmi, még mondtam is barátomnak, hogy de jó nem esett rosszul.."


Vagy még meg sem ittad a kávét, már tudatalatt rápörögtél, hogy "úgyis rosszul leszek".


A klasszikus pánikroham így szokott kialakulni. Ér egy rossz élmény, azt kötöd valamihez, és ezután minden egyes ilyen alkalomnál (jelen esetedben a kávézás) már előtte szorongással tölt el.


Nem írtál több infót, de ha koffeinérzékeny lennél akkor életed első kávéjánál is rosszul lettél volna.


Nyilván mindig a fizikai tényezőket kell kizárni, esetleg egy kardiológiai konzultáció nem ártana (egy EKG és szívultrahang esetleg, hogy minden oké-e a szíveddel), ha viszont igen, akkor én arra hajlok amit írtam fentebb.

2022. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaa igen, voltam már rosszul sajnos kávétól. Csak ennyire még nem. Max kis remegés, bepörgés volt, de változó, hogy milyen mértékben "üt be" nálam.

Tudom milyen a pánikroham, mert nem egyszer volt már nekem, az nekem nem jár hányingerrel. Hanem légszomj, félelem, szédülés inkább.

2022. nov. 28. 22:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy barátnőm mesélte, hogy ő egy nyaraláson lett így egy sima frappétól és azóta nem iszik sosem, mert iszonyú élmény volt neki. Ugyenezek voltak, remegés, émelygés, erős szívverés. Kólától semmi baja, max, ha sokat inna. De a kávéban tutira több a koffein is ugye.
2022. nov. 28. 22:16
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem barátnőm kb ugyanilyen, mint te.

“Sajnos” az agy ebben elég erős és ahogy az első válaszoló is írta nagyon durván ellehet vezetni magad abba az irányba, hogy baj van, mikor nincs.

Tulajdonképpen ugyanezt eltudod játszani, ha mondjuk eszel 5 gumicukrot és rá 20 percre azon kattogsz, hogy leesett a vércukrod és mindjárt elájulsz. Ha “ügyes” vagy és eléggé elhiszed ezeket, elfogsz ájulni.


A leírtak alapján így nem kell aggódnod, max máshonnan veszel legközelebb kávét, de akkor azt közben is érezted volna, ha rossz.

Fejben legyél ilyenkor helyben, lehet most buszon nem beszélgettetek úgy és nagyon máshol vannak a gondolatok. Próbáld meg legközelebb valamilyen nyugisabb napon pozitívabb dologhoz kötni a kávézást és az lehet egy következő eseménynél a kapaszkodó. :)

2022. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Amúgy direkt elkezdtem beszélni páromhoz a buszon, mert szóltam neki, hogy nagyon rosszul vagyok és lehet le kéne szállni, hogy (elnézést a kifejezésért) de ne hányjak be. Ő is volt már így kávétól amúgy, szerinte az volt a baj, hogy nagyon nem ittam előtte semmi folyadékot szinte egész nap. De fura, mert azt mondta ez neki is változó. Volt hogy berosszult, volt, hogy nem.

2022. nov. 28. 23:48
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem gyanús ez az érzékenység dolog.. Megnéztem és teljesen az illett rám sajnos, amit leírnak. És ivás közben nem érezni, azt írják, hogy fél óra múlva kezdi kifejteni a hatását és 1 óra múlva "tetőzik". Hányinger, remegés, utána pedig erős álmosság mivel megpörgeti a szivet.

Igazából ez annyit jelent elvileg, hogy kis dózisra is ugrik a szervezetem.

Nem tudom pánikom tényleg volt már sajnos nem egy, de ez biztos hogy nem az volt, mert nagyon nem ilyen tüneteim voltak vele. Viszont voltam már többször hasonlóan kávé után.

De nagyon köszi a válaszokat! Csak nyugodt állapotban is voltam amúgy hiszen évfordulót ünnepeltünk, ezért se gondolom, hogy csak pánik lett volna. Persze mikor megijedtem a rosszulléttől az biztos rontott rajta, de nem az váltotta ki.

2022. nov. 29. 00:09
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

Ennek semmi köze egy kapucsínóhoz, az agyadban van a probléma - főleg, mivel TUDOD, mire figyelj, ezért generálod a tüneteket.


Ne igyál kávét, ha pszichoszomatikus tüneteket okoz.

2022. nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Pont hogy akkor van köze, amiért ezt írtad igen. Hiszen a koffein indít be psszichoszomatikus és gyomor tüneteket az arra érzékenyeknél. Oké, hogy felvetettétek ennek a lehetőségét és kicsit közre játszhat, de csak tudom, hogy valóban rosszul voltam-e. :D Ismerem a testem, tudom hogyan pánikol és tudom, mikor nem. Ez nem bebeszélés volt, teljesen nyugodt állapotban voltam előtte. A savam szedte szét, egészen estig égett a gyomrom. Savat nem tudok bebeszélni, meg olyan remegést, mint a nyárfalevél.

Nézzetek ennek utána egyéni érzékenység függvénye. Lehet, hogy üres hasra erős volt nekem, máskor meg ettem-ittam előtte ezért nem éreztem ennyire. De mondom, mindig is enyhén rosszul voltam kávétól. Teától, kólától nem, de azokban fele annyi sincs koffein és nagyon gyengére főzök teát.

De hogy ne a levegőbe beszéljek, hogy van ilyen: fesztiválon egy barátom rosszul lett egy fél doboz energiaitaltól. Ugyanezek voltak neki, emlékszem. Pont volt olyan mákunk, hogy ott voltak mentősök, mondtuk nem fogysztott semmi mást stb. itatták etették és mondta nekem a mentős úr, hogy nekünk vékonyaknak (ő is kis sovány alkat) vigyázni kell, mert nagyon dob a koffein és senki nem tudhatja, éppen hogy fog reagálni, sok dologtól függ pl evett-e az illető, ki volt-e száradva. Szegényt nagyom sajnáltam tényleg borzalmasan volt és ő nem kötötte rossz élményhez. Az a barátnőm se, aki nyaraláson lett rosszul. És a lakótársam aki nagy kávéguru is mondta nekem tegnap, hogy előfordult már, hogy este neki se esett jól, hányinger, remegés ugyanezek. És hogy igyak sokat, pisiljem ki.:D

Szóval tényleg köszi srácok és elhiszem én, hogy van ilyen, csak ez a legutóbbi válasz már kicsit erősködik, hogy bolond vagyok és nem a kávé. Tudom nem ezt akartad vele sugallni, de 99% biztos vagyok a kávé volt. Azért is azt elfelejtettem írni, soha nincs hányingerem, ha izgulok se. Én a másik véglet vagyok..:D ha érted.

2022. nov. 29. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!