Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor múlik el a középfülgyull...

Mikor múlik el a középfülgyulladás?

Figyelt kérdés
November 24e óta itthon vagyok. Elsőnek torokgyulladásom volt, közben kialakult középfülgyulladás is. Múlt héten pénteken mentem vissza a háziorvoshoz, hogy megnézzen. Azt mondta még lát a fülemben gyulladást és össze van szűkülve a hallójáratom. Szerdán megint fel kell hívnom. Szerintetek csütörtökön már mehetek dolgozni? 2 hete már táppénzen vagyok
2022. dec. 5. 10:22
 1/2 KareszKiss ***** válasza:
Fül-orr-gégészetre mindig el kell menni ha elkezd fájni a fül vagy nagyon fáj akkor és van nátha vagy valamilyen gyulladás és a halászcsökkenne vagy füldugulás van fül-orr-gégészetre kell elmenni szakorvoshoz el kell mondani a problémákat ki kell hangsúlyozni a nehézségeket. A fül-orr-gégész atmajt diagnózist javallatot javaslatokat aszerint kell lenni és mindig vissza rendelnek kontóra illetve rá kell kérdezni hogy mikor jöjjek kontrollra középfülgyulladás többféle folyamatban is lejátszódhat ó általában egyensúlyzavart szédülést és halászvesztést okoz az elején a gyulladás antibiotikummal kezelik amíg a gyulladás fennál addig a fülben a beteg fülben én forróságot lehet érezni és a válladék ha már megindult a válladék ami vagy a fülkhiyukadásával miatt keletkezett vagy a fül-orr-gégész az elviselhetetlen nyomás érzete megszüntetésének érdekében bemetszés hajtanak végre a dobhártyán amíg fennáll a gyulladás amíg a folyadéka fülből szivárgó folyadék fúró addig van gyulladás addig szükséges az antibiotikum kezelés. ha már a gyulladás elmúlt utána olyan érzés van a fülben minthogyha a hideg hideg érzet vagyis a folyadék szivárgás ami összegyűlt gyulladás közben az utána még egy jó ideig szivárogni fog a fülből csak már nem forróságként hanem hidegként érzékeljük vagy érzékeltem én szakemberek szerint a dobhártya a sérült dobhártya akkor kezd igazán gyógyulni ha már nincs folyadék aminek ki kell szivárogni a dobhártyán keresztül mert a dobüregben ami van folyadék az általában a dobhártya felé ürül ki és nem az arcüreg felé. Ha már a szivárgás megszűnt valószínűleg a szédülés és a halláscsökkenés még megvan a dobhártya elkezd gyógyulni és állítólag a miután a dobhártya begyógyult utána néhány hét míg a halás vissza jön ez fokozatos napró napra mindig van egy pici javulás a legtovább a szédülés és a hallás vissza jövetele tart.
ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KareszKiss ***** válasza:
Én aznaptól betegállományba vonultam ahogy ez a szédülés és a hallásvesztés előállt illetve iszonyatos fejfájás volt három napig utána kezdett különféle láz és fájdalomcsillapítókkal az antibiotikum mellett persze ez a fejfájást csökkenni de sok sok gyulladáscsökkentőt kellett szednem mire a fejfájás is csillapodott és a fürdő mögötti csecsnyúlvány koponya csont rész az is érzékenyév vált az is nagyon sokáig amíg a amíg a hidegfolyás be nem keletkezett hidegfolyásnak a vége felé mikor már szinte nem fúj itt a fülemből semmi akkor kezdett a fűtő mögötti csontos rész fájdalom lecsökkenni megszűnni és utána már nem volt a halántéknál sem szúródás illetve a koponya tetején a fejtetőnél is ezek a nyilalások szúródások.
ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!