Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van néha ilyen érzésem?

Miért van néha ilyen érzésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Fél éve egyszer rám jött heves szívdobogással mellkasszorítással rosszullét. Nem hívtam mentőt de 2-3 óra múlva múlt csak el elég nehezen. Utána másnap tompán fájt a mellkasom. Utána esténként jött ez néha rám mikor beparáztam... Egyszer elvitt a mentő átvizsgáltak meg vérvétel de nem találtak gondot. Utána rájöttem hogy pánikrohamom volt. Kicsit megkönnyebbültem de viszont bejelentkeztem fizetős kardiológiára volt ekg, 24 órás holter, ultrahang, pajzsmirigy, terheléses ekg. Minden rendben találtak. De utána volt mikor nappal rám jött hirtelen rosszullét heves szívdobogással mellkasfájdalommal. Ha valamit csináltam dolgoztam vagy ilyesmi nem jött elő csak nyugalmi helyzetbe. Esténként hallom a szívdobogásom és a mellkasomba érzem hogy dobog.

Volt mikor olyan érzésem volt mint aki szédül de mégse.. Ilyen rossz bizsergő érzéssel jött rám vagy mindig máshogy.

Volt hogy munkahelyemre ahogy mentem be egyre rosszabul lettem de nem akartam hagyni hogy eluralkodjon rajtam és bementem de utána elmúlt a rosszérzés... Most meg ez pl már egyszer sem jön elő.

Utána olvastam egy könyvet pánikról sok mindent megtudtam. Azóta mióta próbáltam urrá lenni magamon már ez a gyors szívdobogás meg mellkasfájdalom nem jön elő... 3-4 nap gyakorlás után elmúlt.

De néha van ilyen fura izgulós érzés a mellkasomba míg el nem terelem a figyelmem csak nehéz sokszor. Meg néha elkap ilyen kis rosszkedv de ez se mindig. Ha nem vagyok itthon hanem pl futni vagyok vagy valamerre ismerősökkel stb.. akkor nem jön elő mint régebben. Ezeken magam sem tudom hogyan de nagyjából túl vagyok és kicsit jobb a dolog.


De viszont néha félek a szívproblémáktól mert sajna utána olvastam az infarktusnak stroeknak... Néha eszembe jut és félek hogy lesz egy olyanom.

Pl voltam hétvégén 2 haverommal házibuliba de ott sok ismeretlen lány is volt és olyankor nagyon bestresszelek sajnos meg olyan furán érzem magam nehezen engedem el magamat és alig tudok beszélni is.. Meg azthiszem azok az új emberek érzik vagy látják ezt rajtam és inkább távolság tartóak.

Pl szeretnék már egy ideje barátnőt de az se jön össze mert nehezen tudok beszélgetni velük vagy nagyon izgulok és lehet e miatt is meg már félek előtte...

Sokszor olyan mintha alig lenne önbecsülésem is.


2023. jan. 8. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
De pl van hogy valaki tetszik egy boltba és pl mentem a kasszához hozzá és ott is elkezdett verni nagyon a szivem meg remegtem meg alig tudok olyankor beszélni.
2023. jan. 8. 20:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl ha elmegyek bulizni és táncolok sokszor azt hiszem mindenki kinevet mert rosszul táncolok... Es amugy nem vagyok valami jó táncos.
2023. jan. 8. 20:35
 3/4 A kérdező kommentje:
24/F vagyok
2023. jan. 8. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgozni kéne az önbecsüléseden, stressz, szorongás. Szervi baj az kizárt ezek alapján.
2023. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!