Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire számítsak sok év kávézás...

Mire számítsak sok év kávézás utáni leszokás után?

Figyelt kérdés

Úgy 5-6 évig jó sokat kávéztam, eleinte két capuccinó naponta az utóbbi 3 évben 2-3presszó után volt, hogy még este egy kólát is megittam. Mellette sokat edzettem, sportoltam, de tényleg sokat, kb minden nap, de volt hogy naponta kétszer is. Most kb másfél hete nem kávézok, de az idegrendszerem még nem simult ki teljesen. Egyik nap 160/100-as vérnyomást mértem, stresszes nap volt, akkor azt mondtam, biztos a kávé, abba kell hagynom, azóta visszament 130/83 körülire általánosságban, volt 140-145/93, de kicsit lelassítottam és mértem 120/75-öt is. Mire számítsak, kéne stabilizálni 125/75 körülire. Menni fog? Mennyi idő mire lehiggasztom magam? Úgy érzem tudatosabbnak kell lennem a hozzátartozóimmal, meg úgy újra befelé is figyelni.. Még most is van olyan hogy elkezdek beszélni és nem hagyom abba percekig, meg duplasebességgel közlekedek, mint amikor két kávét ittam. Normalizálódhat az idegrendszerem?

34f



#leszokás #kávé #izgatottság #Hyperaktivitás #Felspanoltság
2023. jan. 14. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a koffeinről van szó. Az időjárási frontoknak szintén lehet ilyen hatása. A leszokás sikere attól is függ, hogy társítottál-e valamilyen vegetativ tevékenységet a kávéhoz, mert ott feltételes reflex alakulhat ki. Sokan azért nem tudnak lemondani a dohányzásról, mert a reggeli széklet ürítést az első cigarettához kapcsolják.
2023. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Napi 2 csésze kávé nem fogja jelentősen befolyásolni a vérnyomásod, ennek tükrében az elhagyása sem fogja drasztikusan csökkenteni a vérnyomásod.


Ha valakinek nincs kardiológiai elváltozása, akkor a napi 2 csésze kávé teljesen egészséges (értsd:a mértéken van a hangsúly).


A leírásod alapján a vérnyomásod inkább a stresszel függ össze mintsem a kávéval. De olyan nincs, hogy megiszol 1 csésze kávét reggel és délután 5-kor is 160-as vérnyomásod van. Tehát nem a kávéval függ össze, hanem a stresszel a te esetedben.

2023. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most költöztünk, nem mozgok, mert kell egy kis szünet, begubóztam, szerintem a súlyemeléses gyakorlatoktól és a kávé vízhajtó, alvást befolyásoló hatásától lett ilyen magas, nem tudom...meg kicsit depressziós lettem tőle

de inkább az érdekelne mennyi idő után leszek energikusabb, kipihentebb...vélemény?

2023. jan. 14. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a kávétól van a bajod, hanem az eszetlen gyurmázástól.
2023. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én magamtól megundorodok tőle, ha sokat iszok. Akkor pár nap/hét szünet.
2023. jan. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Általánosan 2 hét kell azaz 14 nap, de úgy hogy egyetlen korty semmilyen koffeint nem iszol. Ha csak 1 korty kávét is benyomsz akkor már nem játszik a 2 hét (több kell).

A te esetedben viszont inkább kb 3 héttel számolnék, mert jó régóta ittad a kávét. Észre tudod venni az alvásodon is mert egyre mélyebb, és amikor már elmúlnak a napközbeni hirtelen energiaszegész időszakok akkor már jó vagy...


Viszont csodát ne várj. Már 34 vagy és 40 után még húzósabb lesz. A vérnyomásod hiába méred mert olyan nem lesz már mint fiatal korban.

2023. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lekopogom, de most kezdek újra kb mélyen aludni, és érezni az álmosságot, az utóbbi egy évben nem tudtam nap közbe szundítani, előtte ha este ittam egyet is volt hogy könnyen elaludtam. Kb 2 hete nem iszom.
2023. jan. 22. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!