Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol csökkentést itthon...

Alkohol csökkentést itthon hogyan tudnám biztonsággal kivitelezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

már lassan 4 éve mindennap megiszom napi 95-100g alkoholt, ami 9 dl vörösbornak felel meg.

Szeretném egyelőre a mértékletesség szintjéig ( napi 30-40g alkohol ) lecsökkenteni, és utána teljesen elhagyni az italt.

Itthon biztonságosan keményebb elvonási tünetek nélkül kivitelezhető, ha hetente 1-2 dl-el ( 15-20g ) csökkentem az összmennyiséget folyamatosan?_


Köszönöm előre is a segítségeteket.


35/F



2021. febr. 20. 21:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%

A mennyiségi csökkentés mindig is hülyeség volt/van/lesz.

Ha le akarsz szokni róla, akkor hagyd abba.

Volt olyan időszakom, mikor napi 4-12 cl Jack-et megittam. Kólával. Vagy egy éven keresztül.

Aztán diéta miatt elhagytam.

Az alkohol nem is érdekelt, de a kóla része nehéz volt.

Két hónapig ment a diéta.

Van, hogy mostanában is iszok egy héten keresztül. Aztán jön az éjszakás hét és olyankor nem iszok alkoholt.

Sosem részegségig, csak amennyi jólesik. De minimum 4 cl kerül a pohárba. Rááll már a kezem a mennyiségre.

2021. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
ha most (mondjuk ma este) nem innál, úgy lennének/vannak elvonási tünetek?
2021. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Semmiféle elvonási tüneteid nem lesznek szerintem. Fizikaiak biztos, hogy nem. Amúgy mit iszol?
2021. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, 4-12 cl Jack azért már tisztességes.

A hirtelen elhagyás egyébként elvonási tünetet, delirium tremens is okozhat bizonyos esetekben, arra hajlamosabb embereknél. Nem szeretnék semmiképpen sem rizikózni.

2021. febr. 20. 21:15
 5/25 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló csak napi 9 deciliter száraz vörösbort, töményet és sört nem iszom.
2021. febr. 20. 21:16
 6/25 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam italmentes napot tartani a 4 év alatt. Nem tudom lennének e teljes megvonásnál tünetek, de nem szeretnék berizikózni pánikbetegként egy sürgősségit delirium tremenssel.
2021. febr. 20. 21:17
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
4 év/9 deci tuti hogy lesznek. Kézremegés és társai.
2021. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hetente 1-1.5 dl csökkentéssel is?
2021. febr. 20. 21:19
 9/25 anonim ***** válasza:
19%
Egyszerre hagyd el, mivel ha mennyiséget csökkentesz, akkor kiöntöd az aznapi megengedett mennyiséget mondjuk és akkor "jajj, még egy kicsit csak". Aztán még egy kicsit és így tovább. Hagyd el az egészet egxben
2021. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló, értem amit írsz, de ismételten írom, hogy szorongásos pánikbetegként ( 2013 óta van nálam ez ), nem szeretnék hirtelen megvonástól egy sürgősségi osztályos látogatást a kórházban...
2021. febr. 20. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!