Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja a szívdobogást,...

Mi okozhatja a szívdobogást, mellkasi kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, az egész 4 éve kezdődött. Túl voltam az első éven az egyetemen ami eléggé kicsinált, plusz próbáltam a jogosítványt megcsinálni, ami nem ment és elég stresszes voltam miatta. Az utolsó bukás után a vezetési vizsgán éppen 3 zh-ra seggeltem reggeltől estig és még tdk dolgozatot is írtam, amire nem volt opponensem szóval bepánikoltam. Úgy voltam vele, hogy lazítok, elmentem horgászni, aztán este mikor hazaértem leültem kicsit pihenni és szívtájékon remegett a mellkasom, a remegés a testemen belülről jött.

Aztán ha fáradt voltam és stresszes az egyetemi vizsgák alatt, akkor a vizsga után mikor hazaértem rendszeresen éreztem, hogy üt egyet a szívem, de ez kb. 2-3x volt egy vizsga után max. 5x, aztán kialudtam és elmúlt.

Ahogy telt az idő már minden vizsga után volt, néha 1-2 volt itthon tanulás közben is.

Aztán elvégeztem a sulit, nyáron pihentem és eltűnt.

Utána elhelyezkedtem, majd onnan rögtön kirúgtak, szerintem igazságtalanul és ismét érezni kezdtem bedobbanásokat, remegést a bal bordámnál.

Új tünet is jelentkezett: olyan érzés, mint amikor a hideg futkos az ember hátán, borsódzik az ember háta, csak nekem ez a mellkasomon van és borzalmasan megijedek tőle.

Újból elhelyezkedtem, itt jónak tűnik egyelőre minden, de a tünetek nem javulnak.

Elég rosszul alszom, hiába fekszem korán, minden reggel olyan vagyok, mint a mosott szr, éjjel 1-2x felrezzenek valamire gyakran, munka közben álmos vagyok.

Most már a hét több napján futkos a hideg mellkasomon, a szívem a bal bordámban dobog, a hasamban lüktet valami szívverés szerűen, néha még a kezemmel is érzem és néha a mellkasomban is üt 1-2 darabot a szívem, dez elég ritka és a nyakamban is lök egyet-egyet az ér.

A furcsa mindig az, hogy mindig egyet-egyet lüktet ez a valami bármely testtájamban is érezzem, még akkor is, ha több van egymás után.

2022 augusztusában voltam kardiológusnál, volt 24 órás holter, ultrahang, ekg, vérnyomásmérés, terheléses ekg. Nem talált semmit. Elvileg 1-1 extrasytolé volt, de a mérés alatt nem éreztem.

Terhelésre eddig nem éreztem semmit, de most már akkor is van. Tegnap csináltam egy tempós sétát és ugyanúgy lüktetett a hasamban a vér, ahogy szokott nyugalomban és a nyakamban is éreztem ezt, sokszor hasi lökésekkel együtt.

Egyébként rosszul szerencsére soha nem vagyok, amikor ezeket érzem.


Hozzátenném, hogy a mostani munkám se túl nyugodt, de itt talán nem akarnak velem kitolni.

Illetve az is érdekes, hogy sokszor alig érezhetően dobban a szívem, de érzem, hogy dobbant egyet.

A másik furcsa dolog, hogy Karácsonyra elmúlt az egész, itthon voltam, majd két ünnep közt járkáltam a lakásban és hirtelen megrettentem valamitől, de nem tudom mitől, nem is éreztem semmit a testemben, csak simán így asemmitől összerezzentem és azóta újraindult.

Most megyek újra kardiológushoz.



2023. jan. 15. 14:15
 1/4 A kérdező kommentje:

Amúgy nem fogyasztok alkoholt, nem cigizek, nem drogozok, nem iszok kávét, se energiaitalt, viszont nem sportolok kb. 5-6 éve semmit.


Egyébként állandó izomrángásom is van, ami fáradtságra erősödik elég keményen.

2023. jan. 15. 14:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A leiràsod alapjàn, szivritmuszavarod lehet. Javasolom, hogy keressél egy jó Kardiológust!
2023. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, kivizsgáltattam magam kétszer is már, nem régen másodszorra is. Minden rendben. Valószínű valami pszichés probléma lehet, mert most a második vizsgálat után lenyugodtam és enyhülnek a panaszok szerencsére.
2023. jan. 28. 20:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Elméletileg ez az orvos szerint egyébként extrasytole, amit érzek és teljesen ártalmatlan. Igazából ha lenyugszom, akkor szinte teljesen eltűnik.
2023. jan. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!