Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kullancs kiszedes kozben...

Kullancs kiszedes kozben beleszakadt a ragoszerve, baj lehet?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ez mar nem okoz fertozest,par oraja volt benne,apro kullancs
2010. okt. 3. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj belőle, majd kilökődik.
2010. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy nem jó, ha benne marad a feje, mert ami még benne maradt méreg anyag azt mind bele fecskendezi. Figyelni kell a területet, és ha kis felhő szerű piros folt lesz körülötte akkor azonnal doki, sőt lehet nem ártana rögtön megnézetni!
2010. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

No hát akkor mégegyszer: nem lesz baj.


"A kullancs eltávolítása nem orvosi feladat. Egy egyszerű csipesszel mindenki elvégezheti. A gyakorlott vadászok, erdőn dolgozók között akad, aki a kés hegyével is ki tudja emelni a bőrbe fúródott kullancsot. Ha eltávolításkor a kullancs feje bennszakad, akkor sincs baj. Két hét alatt idegentestként (mint egy szálka) kilökődik. Ellenben, ha megpróbáljuk tűvel vagy egyéb eszközökkel kiszedegetni a fej darabkáit, menthetetlenül befertőzzük a csípés helyét, aminek bőrgyulladás, esetleg orbánc lesz a következménye. Irta: Dr. Schneider Ferenc, infektológus, osztályvezető főorvos, Vas Megyei Markusovszky kórház, Szombathely"

2010. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!