Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beleszakadt egy kullancs a...

Beleszakadt egy kullancs a lábamba. Ugye nem lesz semmi bajom?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 19:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ott van egy hete, és viszket. Gondolom ki fog jönni magától.
2010. júl. 15. 19:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem fog magától kijönni, ha csak a feje maradt benn. Lehet, hogy háziorvos is kiszedi, de sebész biztosan. Ne halogasd, veszélyes is lehet.
2010. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyből orvoshoz kellett volna menned.

A fertőző "levet" ha beléd eresztette, akkor nagy gond lehet.


Azt mondják, hogy 10 kullancsból 1 fertőző, de annak nagyon komoly következményei lehetnek.


Minél hamarabb menj orvoshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Ne aggódj nem lesz tőle semmi bajod, én is így jártam még nyár elején. Egy idő után a bőr "kidolgozza" magából, mert idegen "testként" érzékeli (mint pl egy szálkát).


Viszont nekem 2.5 hétig piros volt a helye/környéke, elmentem orvoshoz azt mondta semmi probléma, csak a bőr reakciója az idegen testtel szemben, pár héten belül elmúlik. Így is lett :)

2010. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
rögötn ki kellett volna szedni, ami benned maradt, minél tovább marad benne, annál nagyobb a fertőzés esélye. Mindenesetre nagyon kicsi az esély, hogy súlyos baj legyen belőle, max lyme kór, de az gyógyítható.
2010. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó!Elég hülye tanácsot adtál!!Már pedig a kullanccsal nem szabad szórakozni..Nem árt elmenni az orvoshoz,mert ha fertőzött volt akkor bizony akár komoly betegség lehet belőle..pl: Lyme-kór ...inkább olvass utána...
2010. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 19:52 vagyok..

Bocsi a 19.48-nak üzentem

2010. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondolhatod, hogy nem én találtam ki, az orvos mondta :)
2010. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én viszont 2 embert is hallottam, kik az ismerőseim ismerősei, hogy hónapokkal a kullancs csípés után izomsorvadással mentek az orvoshoz...Segíteni persze nem igazán tudtak sajnos.
2010. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De amúgyis szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy orvoshoz kell fordulni ebben az esetben... Én csak azt tudtam leírni amit nekem az orvos mondott.


MENJ ORVOSHOZ!:)

2010. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!