Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért lettem ilyen félős?20/F

Miért lettem ilyen félős?20/F

Figyelt kérdés

Sajnos én is tudom magamról, hogy elég gyáva vagyok, és kicsit nyámnyila is 20/F

Ennek ellenére ezt akik nem ismernek nem mondják meg, külsőre normális vagyok, a lányokkal sincs gondom, tehát ilyen téren van önbizalmam.

Viszont egyszerűen nagyon félek sok szituációkor..

Arra gondoltam hogy ez azért van mert sajnos anyukám ilyen, és leginkább ő nevelt csak engem.

Kicsi koromtól kezdve úgy nevelt hogy egy pillanat alatt megvan a baj, és hogy nagyon kell vigyázzni.

Ez így rendben is van, de már olyan szituációkban is félek ahol nem normális

Szorongó vagyok, voltak pánikbeteg is.

Tériszonyom is van.

Félek a mozgólépcsőn a metróban, plázában, félek a liftekben,

Most repülni terveztünk de borzasztóan felek tőle már most.

Úszni nem tudok, félek a víztől, a Balatonon ahogy beljebb mentünk féltem a vizibiciklin.

Félek a buszos utaktól, a sebességtől.

Haverok is mindig ugralgattak a strandon a vízben én azt sem szerettem..

Suliban féltem mindig a talajtornatol, a bukfenctől is.

Félek ezektől a kalandparkos dolgoktól is például bobozás.

A taplalkozasom is elég rossz, válogatós vagyok, nem eszek húst..

Félek az orvosi vizsgálatoktól, vérvételektől.

Egyszerűen érzem hogy így nem leszek férfi.

Ezek változtatható dolgok?


2023. márc. 8. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, ha tartasz olyan dolgoktól, amiket veszélyesnek találsz. Gond akkor van, ha meg sem próbálsz túllépni a félelmeiden.
2023. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát már volt olyan hogy inkább villamosoztam 30 percet mint metróztam volna 5percet..

Meg sajnos a nyaraláson is néha kellemetlen szitukat meg rossz emlékeket okoznak olyan dolgok, amiknek nagyon jókat kellene hogy okozzanak

2023. márc. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!