Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valakitől elkapni...

Lehet valakitől elkapni szexuális betegséget, ha negatív volt a tesztje?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés.


Adott A és B ember. A elmegy tesztre és mindene negatív. Ha van A-nak mégis egy betegsége, de még nem telt le az inkubációs periódus és ezért lett negatív akkor B elkaphatja tőle, ha védekezés nélkül fekszenek le?


Az inkubációs periódus alatt a teszttel való kimutathatóságig értem és nem pedig hogy jele legyen. Tudom, hogy vannak olyan betegségek, aminek akár 10+ év mire jele van.


Próbálok tájékozódni az interneten az ilyen betegségekkel kapcsolatban de nem tudom, hogy az inkubációs periódus alatt is fertőző-e a partner.


2023. márc. 11. 04:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az aszimptomatikus betegségeket is ki lehet szűrni STD vizsgálattal, úgyhogy amennyiben negatív lett a teszt eredménye, nem valószínű, hogy a másik személy megfertőződik.
2023. márc. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes STD előtt 2 hétig nem szexelni, hogy minimalizálódjon minden kockázat és a lehető legpontosabb teszt készüljön el.
2023. márc. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges, elméletileg elegendő 1 db vírusrészecske is a fertőzéshez.
2023. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó persze, inkább %-os arányban a lehetőség érdekelne.


Pl. ha "A" lefekszik egy fertőzött személlyel mondjuk teszt előtt 1 héttel és elkap valamit, aminek a kimutathatósága 3 hét és ezért a teszten negatív, akkor fertőző-e. Az a bajom, hogy logika szerint mind a kettő oldalt meg tudom magyarázni, szóval nem tudom interneten meg nem találok róla semmit.

2023. márc. 11. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!