Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak olyan mentális betegség...

Vannak olyan mentális betegségek, amik negatív életesemények vagy rossz neveltetés miatt tudnak kialakulni, tehát nem genetikaiak, nem úgy született valaki ?

Figyelt kérdés

2022. szept. 24. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Igen, nálam egyértelmű a generalizált szorongás, amit a gyerekkoromból hozok.
2022. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mind ilyen.
2022. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindenre igaz, hogy környezeti és genetikai tényezők együtthatása idézi elő.
2022. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem amiatt van rettentő szorongás és idegessèg,mert találtak egy ritka betegséget de nem tudják kezelni,hetek óta egy Chicagoi kórház válaszát várom,hogy ott tudnak-e kezelni,és egész nap szorongok,ideges vagyok .

Megőrülök ebbe már.

Minden nap azt várom,hogy irjanak már ,legyen valami

2022. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
4-es...meg tudlak érteni, krónikus betegség miatt, aminek kilátástalan a megoldása fellángolt rendesen a szorongásom.
2022. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös: és ez elmúlik valaha?

Lesz újra normális életem ?

Jobban vagy azóta ?

2022. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha megoldódik a problémád akkor igen. Ha nem lesz kezelés akkor nagyon nehéz lesz, mert nekem az életminőségem rovására ment. Ezt feldolgozni pedig...nem vagyok pszichoterápia ellenes, sőt...de tudom mi erre a reakció, ettől pedig nem lettem jobban.
2022. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hat ezt igy betegsegekre nem lehet lebontani. Van akinel trauma miatt , van akinek gyerekkor miatt jon elo valami. De szerintem sok esetben a gyengebb idegrendszer is a felelos, hogy ki mennyire erzekeny ezekre. Egyebkent szemelyisegzavarok gyermekkori elmenyek alapjan alakulnak ki, de ehhez nem kell traumatizaltnak lenni. Generalizalt azorongasnal is korai elmenyekre vezethezok vissza a problema gyokerei.

De eleg komplexek ezek, hogy kinel miert mi jon ki. Lehet valakinek tinedzserkora ota bipolaris zavara, valakinel felnottkor kozepen jon ki egy stresszesebb, erzelmileg megterhelobb periodus hatasara.

En ezeket tudom.

2022. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én viszont úgy tudtam, hogy nagyon is lebontható. Például a sima depresszió egy legitim betegség, nem tipikusan (csak) akkor jelentkezik ha valakivel valami tragédia történt, hanem jöhet valakinek tipikusan az élete csúcsán, mert ez attól független.

Ahogy skizofrén sem leszek attól, hogy volt egy nehéz időszakom/környezetem.

A bipolár az full genetika, aki úgy születik annál nem az a kérdés hogy kijön-e egyszer, hanem csak az hogy mikor.

A személyiségzavarok és szorongások már valóban más kategóriák.

2022. szept. 24. 17:58
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
A mentális betegségek többnyire nem egy tragédia miatt alakulnak ki, hanem évek alatt. Pl. alkoholista szülő veri a gyerekét 10-15 éven keresztül. Vagy valakit elsőtől kezdve kiközösítenek és piszkálnak, vagy csak szimplán évtizedekig semmi szeretetet nem kap valaki.
2022. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!