Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvásnál számít mikor alszom el?

Alvásnál számít mikor alszom el?

Figyelt kérdés
2től 10ig szoktam 8 órát. Vagy egészségesebb ha este 10 kor kezdem el? Ez számít valamit?
2023. márc. 17. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy jobb ha korábban alszol el, éjfél előtt, stb

Én sok éve alszom el éjfél után és bár vannak problémáim az elalvással, de nem úgy tűnik, hogy ez lenne a gond. Sötétben kell aludni, az biztos, de szerintem nem olyan túlságosan lényeges, hogy éjfél utánra csúszik. A 3 műszakosok se hullanak el feltétlenül 40 éves korukra, pedig ők aztán tényleg össze-vissza alszanak.

2023. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én éjfélig dolgozom 1re érek haza. Valahol olvastam hogy 11től kellene a hormonok miatt.
2023. márc. 17. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor bukó. :D

De nyugi, a hormonok az idő pontos számítása előtt is léteztek, még azelőtt, hogy mindenkinek lett volna valamilyen időmérő eszköze, szóval szerintem nekik fogalmuk sincs hány óra. A tested sokféleképpen érzékeli a környezetét, de az időszámítást csak a tudatod.

2023. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
10-11 ig az ideális
2023. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz igen
2023. márc. 17. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minőségi ! alvásod is van, nem csak mennyiségi, akkor nem olyan lényeges hogy éjfél előtt legyen. Az óraszámon de leginkább a minőségen van a hangsúly, én pl nappal alszom, éjjel meg virgonc vagyok, össze vissza műszakozom, és ez passzol a bioritmusomhoz, hogy éjjel vagyok aktív. Kinek ahogy egészséges.
2023. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!