Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel javíthatok a saját...

Mivel javíthatok a saját szervezetemen azon, hogy ne fázzak ennyire?

Figyelt kérdés

Én 24 fok alatt fázom, melóba van 22 fok, rajtam 2 meleggatya + farmer.

Felül, trikó + rövidujjú + pulóver + meleg szveter, 2 zokni és így pont jó 22 fokban fogjuk rá, bár néha így is fázom szoktak hidegek lenni a végtagok ha csak ülök és nem mozgok.


A lényeg, hogy hogyan tudom megváltoztatni a szervezetemet abba az irányba, hogy én is tudjak ülni 22 fokban egy szál rövidujjúba és egy szál farmerba mint a mellettem lévő 2 kolléga is?


Próbáltam a testem edzeni a hidegre mint pl:


Hideg vizes zuhanyzás. Elég volt 4x megcsinálni és jó kis megfázás meg láz lett a vége pedig csak 1 percig csináltam. Majd pár hónapra rá újra próbáltam hátha más valami miatt fáztam meg és újra ugyanez lett, tehát ez nálam nem hoz eredményt.


Télen kiállni a teraszra pizsamába 5-8 percre, hogy kicsit reszkessek 1-2 percet. Szintén megfázással hálálja meg a testem.


Mi a fenét lehetne akkor tenni, hogyan lehetne megedzeni?

Ez az egész tudom hogy azért alakult ki, mert anyukám kiskoromba mindig nyakig takart be vastag paplannal majdhogynem nyáron is, ezért úgy szokott hozzá a szervezetem kiskoromba a külvilághoz mintha Afrikába élnék.


Na ezt kellene megváltoztatni, utólag lehetséges ez?


Olvastam olyat hogy anyagcsere gyorsítás, na de hát akkor most egy északinak alapból sokkal gyorsabb az anyagcseréje egy afrikainak meg majdnem hogy megáll? Nem valami más okozza ezt?

Voltam teljes vérvételes kivizsgáláson és minden ok.

Pajzsmirigy vizsgálat is tökéletes.


Kicsit megkeseríti már az életemet ez, van időszak mikor úgy kell öltöznöm hogy érzésre egy kicsit melegem legyen már mert máskülönben megfázok. Ha valaki valami tényleg okosat hozzá tudna szólni azt megköszönném!


2023. márc. 21. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg érrendszeri betegség nem.lehetseges?
2023. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltam belgyógyászathoz, csináltak EKG-t vizsgálták a szívet, tüdőt röntgenről is.
2023. márc. 22. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Veralvadási zavar?

Ahol laboratóriumi vizsgálatok kellenek. Nekem is az van,és fázékonyabb is vagyok az átlagosnál

#1

2023. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Műtöttek egy párszor már meg, ott felmerült a kérdés szerintem vérvételkor vizsgálták is és nem jelezték hogy ezzel probléma lebbe. Meg amúgy is ha megvágom magam viszonylag hamar eláll.
2023. márc. 24. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Költözz Katar-ba..
2023. júl. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!