Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mentális probléma, ha...

Miért mentális probléma, ha valaki nem bízik a saját szervezetében?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Mert ez nem bizalom kérdése.
2021. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
??
2021. nov. 11. 23:56
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Oda akarsz kilyukadni, hogy a te szervezeted erős, tehát megvéd a covid ellen. Hát, sorry, ez nem így van. Sportos, életerős, soha korábban beteg emberek is belehalnak, nem erő- vagy életmódfüggő a covidvírusra adott reakciónk.
2021. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nemcsak a koronára gondolok.

Én pont, hogy nem bízom a szervezetemben (orvosi segítség nélkül semmilyen téren) és erre mondták, hogy ez mentális probléma.

2021. nov. 12. 00:06
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Ja, félreolvastam, kihagytam a kérdésből a nem-et (megbolondított a koronavírus-háború), és pont az ellentétére reagáltam. A már megfelelően olvasott kérdésre: nem a szervezetedben nem bízol, hanem nincs önbizalmad. A pozitív énképhez a testedhez való reális bizalom is hozzátartozik.
2021. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az alakommal nincs bajom.

A szervezetem működésében nem bízom.

2021. nov. 12. 00:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Nade betegeskedsz?
2021. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Mit értesz az alatt, hogy nem bízol a szervezetedben?


Amúgy a saját mentális jóllétünk szempontjából vannak dolgok, amikbe nem szabad belegondolni, mert nincs rá hatásod, el kell engedni. Ha nem egy sávon belül mozogsz (túlságosan megbízol mindenben vs. semmiben sem bízol, amit nem tudsz kontrollálni), akkor nagyon nehéz lesz az életed.


El lehet mozdulni ezen az egyenesen mindkét irányba. Általában traumák után az emberek többsége sok mindent kontrollálni akar, de nem vagyunk rá képesek igazából és hosszú távon könnyebb, ha valamennyire lazán kezeled az életed.


Ha valami a hétköznapi életedet nehezen élhetővé, kényelmetlenné teszi, akkor érdemes dolgozni rajta, hogy jobb legyen. Ezeket a nehezen élhető dolgokat mentális problémának hívjuk, mert a gondolataiddal tudod szabályozni, hogy jobban érezd magad. A pszichológus elvileg segít abban, hogy kicsit lazábban vedd a helyzetet és ne zavarjon annyira, hogy "nem megbízható a szervezeted", vagy ne értékeld alul.


Amúgy mindentől függetlenül, ha nem sportolsz, akkor próbálj meg elkezdeni sportolni, rögtön jobban fogsz benne bízni.

2021. nov. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7


Vannak krónikus betegségeim.


8


Sportolok is. :)

2021. nov. 12. 07:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondolom orvosok mondták ezt neked. Ezzel alátámasztották hogy az orvostudomány egy placebo orvoslás. Nem különböznek sokban a spirituális gyógyítóktól.


Kérdésedre a válasz; mert ha nem bízol magadban, nem bízol a szervezetedben, nem hiszel, akkor az orvos tudomány, a gyógyszerek sem tudnak segíteni rajtad.


Az elme az ami alkot, rombol.


Krónikus betegséged mellett nem biztos hogy olyan jó ötlet sportolni, ezzel rosszabbat is tehetsz, a betegségedtől függően.

2021. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!