Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha megkérem a háziorvost...

Ha megkérem a háziorvost telefonon, felír nekem Rivotrilt? Kell indokolni valamivel?

Figyelt kérdés
Régóta tartó nehéz időszakom van, amiben csak egyre nagyobb bajok történnek. Ezidáig kibírtam mindenféle szer nélkül (mivel a Valeriana "túladagolás" sem segít még az éjjeli alvásban sem), az ilyen gyógyszerek alkalmazása pedig nagyon nagyon távol áll tőlem. Tegnap végül loptam egy szemet a mamámtól (csak úgy van neki, nem gondolom hogy szedi is) és hamarosan hatott is, úgy éreztem magamat mint aki kicsit berúgott. Le tudtam pihenni nappal is, pedig éjjel is képtelen vagyok aludni, helyette virrasztok, esetenként remegek. Ma pedig azt vettem észre, hogy ami bajom ezidáig érzelmileg kinyírt, ma mintha közömbösebb lennék felé. Frontinra határozottan immunis vagyok, ha üvegestül vennék be 100-at akkor is, de minek bizonyítani.

2023. márc. 22. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
agy butaságra készülsz, szerencsére a Rivotril hiánycikk, amúgy nem írná fel csak úgy.
2023. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hiánycikk? A pajzsmirigyhormonom is az, amit 3 éve felírtak. De mire való ha nem erre?
2023. márc. 22. 13:27
 3/13 Zcom09 ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy csak úgy felírja, bármi indok nélkül. Valamint ha frontinra kialakítottál toleranciát akkor a rivotrilra is lesz valamilyen szintű toleranciád, bár nem olyan erős.
2023. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félreérted és összekevered a immunitás jelentését. Frontin soha nem hatott nekem, több szem se, a legelejétől sem.
2023. márc. 22. 13:42
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Frontint írt már fel a háziorvosod? Ha igen, akkor könnyen lehet, hogy ír fel Rivotrilt is. Ha nem, akkor pedig belevési a kartonodba, hogy drogos vagy.
2023. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az asszisztense írt fel még korábban, kérdeztem kaphatok-e szorongásra és azt mondta igen (akkor persze még nem tudtam hogy cukorka, hiszen hatástalan)
2023. márc. 22. 13:59
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Álmodozol. 😁
2023. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"..loptam egy szemet a mamámtól." Így kezdődnek a nyugtató függő karrierek.

Ha a háziorvos lelkiismeretes, akkor felírja a leggyengébb 0.25 ös frontint, nem tom mekkora a legkisebb kiszerelés, 10-20 szem? Vagy elküld pszichiáterhez. Az fix, hogy csak úgy bemondásra nem fog neked rivót felírni.

2023. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A függő hajlamúaknál kezdődik úgy, aztán itt vagyok én aki a nikotinra is durván nem tud, az alprazolam meg sehogy nem hat rá.
2023. márc. 22. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy függő, akkor gondolom nem gáz, hogy ezt nem fogja felírni az asszisztens. Úgy rúgnák érte seggbe, hogy még az orvosnak is fájna.
2023. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!