Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha megkérem a háziorvost...

Ha megkérem a háziorvost telefonon, felír nekem Rivotrilt? Kell indokolni valamivel?

Figyelt kérdés
Régóta tartó nehéz időszakom van, amiben csak egyre nagyobb bajok történnek. Ezidáig kibírtam mindenféle szer nélkül (mivel a Valeriana "túladagolás" sem segít még az éjjeli alvásban sem), az ilyen gyógyszerek alkalmazása pedig nagyon nagyon távol áll tőlem. Tegnap végül loptam egy szemet a mamámtól (csak úgy van neki, nem gondolom hogy szedi is) és hamarosan hatott is, úgy éreztem magamat mint aki kicsit berúgott. Le tudtam pihenni nappal is, pedig éjjel is képtelen vagyok aludni, helyette virrasztok, esetenként remegek. Ma pedig azt vettem észre, hogy ami bajom ezidáig érzelmileg kinyírt, ma mintha közömbösebb lennék felé. Frontinra határozottan immunis vagyok, ha üvegestül vennék be 100-at akkor is, de minek bizonyítani.

2023. márc. 22. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csak szakorvos (pszichiáter) írhatja fel és kivizsgálás után.
2023. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Rivotrilt kezdjuk ott, hogy elsosorban az epilepsziasoknak irjak fel.


A betegtajekoztatoban is ott van, majd utana szorongasos allapotokra.


De mar 6 honapja orszagos hianycikk a 0.5mg-os, es kb. 3 honap a 2mg-os.


Nem fogsz talalni te mar rivotrilt itthon.


Es nem csak rivotrilt, nagyanyam sem kapott ma sima beta blokkolot, BETALOC-ot.


Siralmas.


Egyebkent dobd ki a kukababa azt a fos frontint. Az egy magyar generikum, az eredei Xanax hat. Csomoan irjak hogy a frontin nem hat.


De ezeket nem xanax meg rivotrillal kell kezelni hanem antidepresszanssal.

2023. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Es a Rivotril fokozottabban ellenorzott szer, mint a Xanax (ezt nem tudom miert), de P4 es kabitoszer (xanax is) de valamiert a Rivotrilert elkerik a szemelyidet.


De a Xanaxert nem.


Meg oszinten amugy a zolpidem-ert sem, amitol viszont tenyleg belekevernek egy csaj poharaba a buliban es azt csinalnak vele amit akarnak.


Eszetlen OGYEI meg NEAK.

2023. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!