Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos felírja, ha telefono...

Háziorvos felírja, ha telefonon kérem? Frontin

Figyelt kérdés

A háziorvosomtól távol vagyok jelenleg, cirka 200 km távolság.

Ha telefonon felhívom őt, vagy az asszisztensét, felírhatja nekem a felhőbe eReceptként?


Súlyos problémám van az elalvással, viszont ha 0.5-1 mg Frontin beveszek elalvás előtt, úgy alszom mint a bunda, és frissen, kipihenten ébredek.


Próbáltam korábban az összes létező bio készítményt, melatonint, stb., egyedül a melatonin ért valamit, de a hatása köszönőviszonyban sincs a Frontinhoz.


Sajnos, ha nem fogom felíratni a Frontint vagy más egyéb nyugtatót, az a munkám és az életem rovására megy, mert 2-3 nap rossz alvás után teljesen használhatatlan zombi leszek.


Sajnos sok tragédia történt családon belül az elmúlt időszakban, hiába megyek el kerékpározni akár 50-100 km egy nap, vagy úszni nagy távokat, a nap végén valahogy ki kell kapcsolni az agyam ebben az időszakban.



2022. nov. 2. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen viszonyban vagytok. ÉN, nem szívesen csinálnék senkiből függőt.
2022. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha van szakorvosi javaslatod, akkor felírja.

Ha nincs, akkor nem. Ez nem cukorka.

2022. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
És mit gondolsz, miért a gyógyszerszedés a legjobb?
2022. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos előfordul...


De eddig hogyan jutottál hozzá?

2022. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
A frontin nem altató.
2022. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos egyszerűbb, de hamar függő leszel, aludni sem fogsz tudni tőle, ha kialakul a tolerancia. Nem éri meg.
2022. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
ha eddig nem szedted akkor tuti nem fogja felírni. Szakorvosi javaslat kell hozzá
2022. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Jól esne egy kis beesés ? Hát így nem lesz !
2022. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A benzodiazepinekkel (ide tartozik a Frontin is) nagyon óvatosan kell bánni. Az elején nagyon tudnak segíteni (lenyugtatnak, jól alszol tőlük), de nagyon hamar kialakulhat a tolerancia (amikor ugyanaz a dózis nem hat már megfelelően) és a függőség. A benzodiazepinfüggőség nagyon komoly dolog, borzasztó nehéz lejönni ezekről a gyógyszerekről. A hosszú távú használatot pedig összefüggésbe hozta néhány vizsgálat a későbbi demenciával is.

Ha tényleg nem tudsz aludni, akkor jobban járnál valamilyen szedáló antihisztaminnal. Ezzel kapcsolatban nyugodtan kérhetsz segítséget a háziorvostól.

2022. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Micsoda jó ötlet, alvászavarra antihisztamin! Esetleg egy szomnológus ha már több hete tart?
2022. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!