Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laborban mért 6,6-os vércukor...

Laborban mért 6,6-os vércukor szint már cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap lett meg a laborom eredménye (vér és vizeletvizsgálat).

Az éhgyomri cukor értéken kicsit beparáztam, főleg amikor elkezdtem utánaolvasni, hogy ez már egy emelkedett értéknek számít.


Korábban nem voltam laboron, így összehasonlítási alapom nincs előző eredménnyel és mérni sem szoktam.


A háziorvoshoz holnap megyek le megmutatni az eredményt, a többi egyébként jó lett. Vizeletben nincs cukor és fehérje se (azt olvastam ezek is cukorbetegségre utalnak).


De addig is szívesen olvasnék valami megnyugtatót olyanoktól akik jobban értenek hozzá mint én.


Egyetlen ilyen mérésből kijelenthető hogy prediabéteszes állapotban vagyok? Vagy ez benne valamennyi hibaszázalék? (kicsit reménykedek benne hogy még beleférek a 0,6 eltéréssel a normálisba... :) )


Köszönöm ha segítesz



2023. ápr. 13. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy mérés nem mérés. Számít, hogy előző nap mit, mennyit ettél stb.


Egy következő alkalommal lehetne pl terheléses cukrot csinaltatni inzulinnal. Abból 100%-ra látszik, hogy mi a helyzet.

2023. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Így van, nem feltétlen jelent bajt, de odafigyelést igényel. Valószínűleg további vizsgálatokat fog javasolni a háziorvos.
2023. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :)


Mivel ez közvetlen húsvét után volt így se az egészséges étkezés se a túl sok mozgás nem volt jellemző a közvetlen előtte lévő időszakra.

Plusz bélgyulladás miatt küldtek laborba, ami közbe úgy néz ki megszűnt.


Azt olvastam, bár nem tudom mennyire releváns, hogy különböző gyulladások is okozhatnak emelkedett cukorszintet.


Ezek miatt is lehetett akár magasabb?

2023. ápr. 13. 17:54
 4/18 anonim ***** válasza:
A 2. típusú cukorbetegség előszobája. Azért nem olyan tragikus a dolog. Nálam 20 évvel ezelőtt egy munkaegészségügyi vizsgálaton derült ki a "normálisnál" magasabb éhgyomri vércukor. Az azt megelőző munkahelyemen nem volt ilyen ellenőrzés (bár az éppen az egészségügyben volt). Nem is igazán komoly gyógyszert kaptam rá, amit aztán egy idő után nem is szedtem. Az éves laborvizsgálatok után aztán kezdett rábeszélni a háziorvos gyógyszerszedésre. A kezdeti "ügyetlenkedés" után most pár éve szedek kétféle gyógyszert, de a betegtájékoztatóban jelzett dózis felét. A vércukor érték valamivel a normál értékhatár felett van. Nincs a szemfenéken kimutatható károsodás, tehát a látásom sem romlott ebben a tekintetben, sőt vesekárosodás sincs. Tagadhatatlan, hogy az étkezésemet visszafogtam. Most már közelebb vagyok a 100-hoz, mint az ötvenhez.
2023. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
A szakorvos másként itéli meg a mért eredményt.Több napi átlagot vesz figyelembe .
2023. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért érdemes odafigyelni. Menj el pár hét múlva egy terheléses vizsgálatra. Addig viszont ne diétázz.
2023. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
Ez semmi, de foglalkozni kell vele, ellenőrizni kell, nem magas egyáltalán csak azért, mert megugrotta a határértéket. A stressz, a betegség, előző napi étkezés is simán megemelheti ennyire. Lehet csak egyszeri alkalom is, kár parázni, a labor is elszámolhatta. Nekem mindig jó, aztán 2 évente van egy 6,7 vagy 6,2,na és? IR-es nyilván lehet akárki, de ha egyéb tünet nincs és ez egyszeri alkalom, akkor felesleges parázni, viszont kellene mérni cukrot étkezés után is kb. 1 órával és 2 órával is, az is számít.
2023. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarosak a válaszok. Igen, nagy gáz még nincs. De azért könnyen lehet, hogy valami baj már van, ami kezelendő. És az is lehet, hogy kutya bajod, egyszeri alkalom volt. De ez csak további vizsgálódás fogja eldönteni.


A helyedben nem bíznám magam a magyar egészségügyre, hanem vennék mérőt (patikában sztem adnak tanácsot, melyik jó), és pár hétig mérném reggel és étkezések után 1 és 2 órával.


Elvileg ha reggel 5.5 alatt van, étkezések után meg 2 órával 7.8 alatt, és sose megy 11 fölé, de még a csokitorta után se, akkor oké. Ha heti többször ezek fölé megy, akkor mihamarabb szervezd meg, hogy orvoshoz juss, akár magánrendelésre.


Emellett persze várhatod az időpontot az államiban, de ha nagy a gáz, jobb, ha hamar kiderül.

2023. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na voltam lent a háziorvosnál, szerinte nagy baj nincs, de látta hogy eléggé aggódok és mondta, hogy ha szeretnék menjek el terheléses cukor vizsgálatra, adott beutalót.


Szereztem egy cukormérőt, most próbálgattam. Reggel még nem volt meg hogy tudjak mérni éhgyomorra, de ebéd után 1 órával 5.8-at mértem és elég szénhidrátdús volt, amit ettem.


Most egyelőre megvan az öröm. :) De ahogy az utolsó tanácsolta méregetem tovább a következő napokban éhgyomorra, meg evés után 1 és 2 órával is. Remélem mindig jókat mérek majd. :)


Köszönöm a válaszokat mindenkinek, mentek a zöld kezek.

2023. ápr. 14. 14:44
 10/18 A kérdező kommentje:

Mértem egyet étkezés után 2 órával is és 4.7 lett. :)

Eddig jó.

2023. ápr. 14. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!